szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
MIĘDZYNARODOWY RYNEK SZTUKI

Art Basel i pierwsza interaktywna wystawa NFT

10.11.2021

Aktualności, Świat: wydarzenia

Czy NFT na dobre rozpoczęło podbój świata sztuki? W przyszłym miesiącu (02-04.12) na targach sztuki Art Basel w Miami Beach po raz pierwszy zostanie zaprezentowana „interaktywna” wystawa NFT. Projekt powstał we współpracy z Tezos – zdecentralizowaną platformą opartą na technologii blockchain, służącej do przechowywania oraz przesyłania informacji o transakcjach internetowych. 

Co kryje się pod enigmatyczną i budząca tyle emocji w świecie sztuki nazwą? NFT („non-fungible token”) to niewymienialny token, będący unikatowym cyfrowym składnikiem aktywów. Oznacza to, że zakup jednostek danych (reprezentujących zarówno przedmioty materialne jak i niematerialne) jest unikalny – nabytego dzieła sztuki nie można skopiować ani powielić. 

Wystawa „Humans + Machines: NFTs and the Ever-Evolving World of Art” obejmuje prace artystów cyfrowych, tworzących i wykorzystujących możliwości wynikające z NFT. Na Art Basel będzie można zobaczyć projekty m.in. Heleny Sarin, Matta DesLauriers, Sutu (Stuart Campbell) i Iskry Velitchkova. Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję stworzyć własny portret przy pomocy AI (sztucznej inteligencji) i zabrać go ze sobą do domu – w formie NFT. Autorem algorytmu jest niemiecki artysta – Mario Klingemann.

NFT będzie również tematem paneli dyskusyjnych towarzyszących wystawie. W rozmowach poruszona zostanie kwestia ontologii dzieła sztuki oraz przyszłości rynku i zmian jakie nowa technologia może w nim zaprowadzić.

M.T
Rynek i Sztuka - logotyp
Zdjęcie góra: Pexels

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Rynek i Sztuka - logotyp

to cię powinno jeszcze zainteresować:

nft na rynku sztuki

15.06.2021 / Analiza rynku sztuki

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz konsultacje dla artystów