szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Artysto, aplikuj!

11.01.2022

Aktualności, Dla artystów

Nowy rok otwiera wiele możliwości dla artystów. To właśnie teraz trwa nabór do wielu międzynarodowych konkursów, które umożliwiają twórcom łatwiejsze wejście do świata sztuki. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcyjnych nagród pieniężnych, a także możliwość udziału w wystawach i zaprezentowanie swoich prac większej liczbie odbiorców. Poniżej przedstawiamy przygotowaną przez nas listę wybranych konkursów artystycznych, do których zgłoszenia można wysyłać przez najbliższe miesiące.


The Sunny Art Prize 2022

Organizator: Sunny Art Centre
Termin: 30 czerwca 2022
Dziedzina: dowolna, sztuki wizualne
Opłata: 25 funtów za jedną pracę, 45 funtów za cztery
Strona internetowa: sunnyartcentre.co.uk/artprize/apply

Opis: The Sunny Art Prize należy do jednych z najbardziej prestiżowych konkursów artystycznych mających na celu wyszukiwanie międzynarodowych twórców wyróżniających się szczególnym talentem. Uczestnicy muszą mieć ukończone 18 lat. Do wygrania: I miejsce – 3000 tysiące funtów, II miejsce – 2000 funtów, III miejsce – 1000 funtów oraz dla każdego laureata wystawa w Chinach i Londynie, a także miesiąc spędzony w rezydencji artystycznej w Chinach. Tematem prac konkursowych powinno być dowolne zagadnienie związane z obecną sytuacją i problemami na świecie.


Jackson’s Painting Prize 2022

Organizator: Jackson’s Art Supplies
Termin: 1 marca 2022
Dziedzina: malarstwo, rysunek
Opłata: 5 funtów za pracę (max 5 prac)
Strona internetowa: jacksonsart.com/paintingprize

Opis: Międzynarodowy konkurs artystyczny Jackson’s Painting Prize jest skierowany do artystów z całego świata – zarówno profesjonalistów, jak i amatorów w każdym wieku. Dla laureatów przygotowano nagrody w wysokości: 6 tysięcy funtów oraz tysiąca funtów (drugie miejsce), a także 500 funtów dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach: zwierzęta, portret, pejzaże, martwa natura, abstrakcja, sceny z życia codziennego).


Wystaw się w CSW. X. edycja konkursu fotograficznego

Organizator: CSW w Toruniu
Termin: 20 stycznia 2022 (nabór zgłoszeń)
Dziedzina: fotografia
Opłata: brak
Strona internetowa: csw.torun.pl/csw/wystaw-sie-w-csw-2022-37353

Opis: Dziesiąta już edycja konkursu fotograficznego umożliwia twórcom zrealizowanie indywidualnej wystawy, która jest główną Nagrodą Dyrektora CSW. Wydarzenie jest “przepustką” dla wielu artystów do pokazania swojej sztuki w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. Uczestniczyć w konkursie mogą zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy.


30. Międzynarodowy Konkurs Sztuki Złotniczej

Organizator: Galeria Sztuki w Legnicy
Termin: 27 marca 2022
Dziedzina: biżuteria
Opłata: za przesyłkę/ odsyłkę prac po konkursie
Strona internetowa: silver.legnica.eu/index.php/component/k2/item/70-30-miedzynarodowy-konkurs-sztuki-zlotniczej

Opis: 30 edycja Konkursu Sztuki Złotniczej stwarza twórcom możliwość interpretacji tematu “Dotyk”. Zagadnienie wiąże się nie tylko z biżuterią, która styka się z ciałem. Dotyk i jego brak jest tematem, który towarzyszy nam także przez ostatnie lata pandemii. Zadaniem artystów jest stworzenie biżuterii z dowolnych materiałów. Uczestniczyć w konkursie mogą zarówno twórcy z Polski, jak i z zagranicy.
Do wygrania: I miejsce –  15 tysięcy złotych oraz 1 kg srebra, II miejsce – 10 tysięcy złotych oraz 1 kg srebra, III miejsce – 5 tysięcy złotych i 1 kg srebra. A także: Nagroda Galerii Sztuki w Legnicy, na którą składa się wystawa indywidualna i katalog o wartości 6 tysięcy złotych oraz Nagroda Specjalna Organizatora – Statuetka „Srebrna Ostroga” i 1 kg srebra.


DSWF Wildlife Artist of the Year

Organizator: David Shepherd Wildlife Foundation, BBC Wildlife
Termin: 31 marca 2022
Dziedzina: malarstwo (techniki mieszane)
Opłata: 25 funtów za pracę lub 15 funtów w kat. ‘Human Impact’
Strona internetowa: davidshepherd.org/wildlife-art/wildlife-artist-of-the-year

Opis: Międzynarodowy konkurs jest skierowany do artystów z całego świata. Prace malarskie, a także rysunki i kolaże powinny dotyczyć jednego z siedmiu tematów związanych z naturą i zmianami klimatu. Dla zwycięzców w każdej z kategorii przygotowano wyróżnienie w wysokości 500 funtów, a dla laureatów konkursu nagrodę w wysokości 5 tysięcy funtów oraz tysiąca funtów. Zwycięzcy otrzymają także vouchery, które będą mogli podarować na wybrany projekt DSWF związany z ochroną środowiska.


Konkurs na plakat Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA 2022

Organizator: PLAMA Gdański Archipelag Kultury
Termin: 21 lutego 2022
Dziedzina: plakat
Opłata: brak
Strona internetowa: gak.gda.pl/feta-2022-konkurs-na-plakat-festiwalu

Opis: Celem konkursu jest wybór najlepszego plakatu dla XXIV Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA. Dla laureata przygotowano nagrodę w wysokości 5 tysięcy złotych. W konkursie mogą wziąć udział zarówno graficy, jak i artyści plastycy, a także firmy zajmujące się projektowaniem. Twórcy mogą nadsyłać dowolną ilość autorskich prac.


5th Triennale of KOGEI in Kanazawa

Organizator: Komitet Triennale of KOGEI w Kanazawie (Japonia)
Termin: 13 kwietnia 2022
Dziedzina: rękodzieło
Opłata: brak
Strona internetowa: kanazawa-kogeitriennale.com/archive/en/

Opis: Prace konkursowe powinny wyróżniać się nowoczesnym spojrzeniem na rękodzieło (japońskie “kogei”), a także prezentować oryginalny styl i ekspresję w użyciu materiałów. Artyści z całego świata (bez ograniczeń wiekowych) mogą zgłosić w konkursie maksymalnie jedną pracę, której waga nie przekracza 50kg. Rękodzieła można wykonać w różnych technikach m.in. ceramika, metal, szkło, drewno, materiał. Do wygrania: I miejsce – 1,000 000 JPY (ok. 35 tysięcy złotych), II miejsce – 500 000 JPY (ok. 17 tysięcy złotych), a także 3 nagrody, każda w wysokości 200,000 JPY (niemal 7 tysięcy złoty) i 2 wyróżnienia o wartości 100,000 JPY (niemal 3,5 tysiąca złoty).


make me! – Międzynarodowy Konkurs Wzorniczy 2022

Organizator: Łódź Art Center
Termin: 28 marca 2022
Dziedzina: sztuka użytkowa
Opłata: 150 zł
Strona internetowa: makeme.lodzdesign.com

Opis: Międzynarodowy konkurs jest częścią Łódź Design Festival podczas którego zostaną zaprezentowane najlepsze prace konkursowe. Wydarzenie jest skierowane do polskich, a także zagranicznych artystów zajmujących się sztuką użytkową. Wiek twórców musi mieścić się w przedziale 20-35 lat. Wydarzenie umożliwia młodym projektantom rozwój kariery i otwiera nowe możliwości na rynku sztuki. Do wygrania: I miejsce – 30 tysięcy złotych, II miejsce – 20 tysięcy złotych, III miejsce – 10 tysięcy złotych. Prace konkursowe powinny wyróżniać się nowatorskim spojrzeniem zarówno na techniki artystyczne, jak i w oryginalny sposób poruszać relewantne obecnie tematy.


Amberif Design Award 2022

Organizator: Międzynarodowe Targi Gdańskie SA
Termin: 1 lutego 2022
Dziedzina: biżuteria artystyczna
Opłata: brak (wysyłka i materiały potrzebne do wykonania na koszt uczestnika)
Strona internetowa: amberif.amberexpo.pl/title,AMBERIF_DESIGN_AWARD,pid,4862.html

Opis: Tematem międzynarodowego konkursu na projekt biżuterii jest “Bursztyn jako nagroda!”. W wydarzeniu mogą wziąć udział zarówno profesjonalni artyści, jak i studenci. Warunkiem koniecznym do wzięcia udziału w konkursie jest użycie bursztynu w zaprojektowanej biżuterii. Pod uwagę będzie brany poziom artystyczny prac, a także oryginalne podejście do tematu. Twórcy mogą przesłać maksymalnie dwie projekty prac (poprzez wypełnienie formularza online). Do wygrania: dla laureata 10 tysięcy złotych, a także nagrody specjalne w postaci kilograma bursztynu i kilograma srebra.


Konkurs im. Zbigniewa Lengrena o statuetkę Profesora Filutka

Organizator: Fundacja PRZEKRÓJ
Terminy: 15 lutego, 15 maja, 15 sierpnia 2022
Dziedzina: komiks
Opłata: brak
Strona internetowa: przekroj.pl/przekroj-poleca/konkurs-im-zbigniewa-lengrena-o-statuetke-profesora-filutka

Opis: Konkurs skierowany jest do artystów, którzy ukończyli 16 lat i polega na stworzeniu komiksu do czasopisma Przekrój. Każdy z trzech podanych terminów dotyczy kolejno: wydania wiosennego, letniego i jesiennego. Artyści w swoich pracach powinni nawiązać do czterech pór roku. Przygotowano nagrodę główną w wysokości 4 tysięcy złotych. Zwycięzcy poszczególnych edycji otrzymają nagrodę w wysokości tysiąca złotych, a ich komiks pojawi się w kwartalniku Przekrój. 

 

Rynek i Sztuka - logotyp

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Rynek i Sztuka - logotyp

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz konsultacje dla artystów

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.