szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Ucz się rynku sztuki od najlepszych specjalistów w Polsce

24.01.2022

Magazyn

Chcesz rozpocząć swoją przygodę na rynku sztuki i uczyć się od najlepszych specjalistów w Polsce? Nie przegap najnowszej edycji eksperckich kursów online i zdobądź Certyfikat Rynku i Sztuki zaświadczający o zdobytej wiedzy.

rynekisztuka.pl

Uczestnicy kursów oraz Anna Szprynger w Piękna Gallery (obrazy Anny Szprynger)

Zarówno rok 2020 jak i 2021 charakteryzowały się ogromnym wzrostem na rynku sztuki. Wiele osób niezainteresowanych wcześniej tą gałęzią inwestycyjną, zapragnęło wejść w temat kolekcjonowania dzieł sztuki, czy po prostu zakupić swój pierwszy obraz. W odpowiedzi na potrzebę kompleksowej edukacji z zakresu rynku sztuki powstał nasz pierwszy kurs – Świat i rynek sztuki – którego kolejna edycja przypada na połowę lutego 2022 roku.

Kursantami do tej pory były osoby zarówno pragnące poznać tajniki rynku sztuki od podstaw, jak i galerzyści, artyści, pracownicy muzealni, inwestorzy i kolekcjonerzy. Szeroki wybór kursów pozwolił nam przedstawić specjalistyczną wiedzę z różnych obszarów rynku sztuki.

Jak mówi pomysłodawczyni kursów, Anna Niemczycka-Gottfried (założycielka portalu rynekisztuka.pl): Rynek sztuki odnotowuje bardzo dynamiczny wzrost. Brakowało profesjonalnej, obiektywnej wiedzy w tym obszarze. Przy tworzeniu kursów korzystaliśmy z wiedzy zdobywanej przez lata, a do współpracy udało nam się pozyskać najlepszych specjalistów w Polsce zajmujących się rynkiem sztuki.”

kurs online sztuka dawna rynek i sztuka

kurs online sztuka dawna rynek i sztuka

Startująca obecnie edycja kursów online umożliwia edukację z zakresu trzech nowych obszarów, które do tej pory nie pojawiły się jeszcze w naszej ofercie. „Budowanie kolekcji na lata” – przygotowujący do stworzenia własnej kolekcji dzieł sztuki, “Inwestowanie w sztukę dawną” będący odpowiedzią na cieszący się wielkim zainteresowaniem kurs “Inwestowanie w sztukę współczesną” i zapytania inwestorów o przygotowanie programu obejmującego segment sztuki dawnej, a także będący przedmiotem wielu dyskusji temat – “NFT na rynku sztuki”.

kurs online NFT rynek i sztukaO wartości kursów świadczą znakomici prowadzący, którzy od wielu lat tworzą rynek sztuki w Polsce. Zajęcia prowadzą m.in. Piotr Bazylko, Piotr Lengiewicz (dom aukcyjny Rempex), prof. Aneta Pawłowska, Anna Niemczycka-Gottfried, Andrzej Haraburda, Stefania Olbrycht (Piękna Gallery), Iwona Wojnarowicz, prof. dr hab. Krzysztof Borowski, Karolina Nowak-Sarbińska oraz wielu innych, renomowanych specjalistów.

Warszawskie Targi Sztuki

Warszawskie Targi Sztuki 2021, spotkanie Rynku i Sztuki | zdjęcie: Maria Majchrowska, rynekisztuka.pl

Formuła kursów online została dopasowana do obecnej rzeczywistości, gdzie wiele instytucji edukacyjnych było zmuszonych do funkcjonowania w świecie online. Wszystkie nasze zajęcia są przeprowadzone przy użyciu łatwej w obsłudze platformy webinarowej, a wykłady można odsłuchać o dowolnej godzinie. Kursanci mają także okazję do podsumowania swojej wiedzy na spotkaniu zakańczającym i zdobycia Certyfikatu Rynku i Sztuki poświadczającego ukończenie kursu.

Oprócz zdobytej wiedzy, uczestnicy mają okazję do poznania wiodących specjalistów na polskim rynku oraz poszerzenia sieci swoich kontaktów. Cyklicznie pojawiają się także spotkania Rynku i Sztuki w znanych warszawskich galeriach czy jak miało to miejsce w listopadzie – na Warszawskich Targach Sztuki, gdzie wszyscy kursanci mają okazję do spotkania na żywo i dyskusji przy lampce wina.


„Gorąco polecam, ponieważ sama miałam wielką przyjemność uczestniczyć podnosząc swoje kwalifikacje zawodowe w kursach organizowanych przez renomowane Wydawnictwo i Portal Rynek i Sztuka. (…) Prowadzącymi są wybitni eksperci, kolekcjonerzy i specjaliści związani z rynkiem sztuki, obrotem dziełami sztuki, historycy sztuki i prawnicy, których do współpracy zaprosiła pomysłodawczyni i organizatorka Anna Niemczycka-Gottfried.

Kursy są przygotowane bardzo profesjonalnie, a Organizatorzy zadbali o program poruszający wszystkie najważniejsze zagadnienia, na każdym etapie służąc wiedzą i pomocą. Wielkim plusem jest nauka w kameralnych grupach, umożliwiająca naukę w przyjaznej, otwartej atmosferze, oraz bezpośredni kontakt z ekspertami.

Osobiście uważam, że bardzo brakowało na naszym rodzimym rynku takiej formuły dla nas, osób z branży – artystów, kuratorów, galerzystów, marszandów, kolekcjonerów.

Polecam szkolenia Pani Ani ze względu na profesjonalizm i ogrom wiedzy, którą możemy otrzymać jako kursanci.”przyznaje pani Sylwia, uczestniczka kursów online. 

 

Szczegółowe informacje o kursach są dostępne zarówno na naszej stronie, jak i sklepie. 

Rynek i Sztuka - logotyp

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Rynek i Sztuka - logotyp

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.