szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Wynik aukcji charytatywnej: milion złotych dla ukraińskich uchodźców

11.03.2022

Aktualności, Polska: aukcje

9 marca bieżącego roku odbyła się aukcja charytatywna zorganizowana przez DESA Unicum. Całkowity dochód z licytacji wyniósł 1,1 mln złotych i w całości zostanie przekazany Fundacji Ocalenie, która pomaga przybywającym do Polski uchodźcom z Ukrainy. 

aukcja Ukraina

Radek Szlaga, „Pogranicze w ogniu”, 2016 | Źródło: Desa Unicum

Na aukcję trafiło 91 prac, w tym dzieła autorstwa Magdaleny Abakanowicz, Wojciecha Fangora, Jana Dobkowskiego, Jerzego Nowosielskiego, Tomasza Ciecierskiego czy Rafała Olbińskiego. Rekord sprzedaży osiągnęły „Żółte tulipany” z cyklu „XIII” Edwarda Dwurnika z 2018 roku oraz „Bez tytułu (Far Away Star)” Piotra Uklańskiego z 2013 roku. Obie prace uzyskały wynik 70 tys. złotych. Za 60 tys. złotych sprzedano obraz Alfreda Lenicy „Bez przerwy łączyć” z 1967 roku.

Organizacja aukcji była możliwa dzięki zaangażowaniu artystów, galerii i kolekcjonerów, którzy przekazali tak wiele prac, że specjalna inicjatywa została podzielona na kilka sesji. Kolejna odsłona aukcji charytatywnej zapowiedziana jest na 18 marca, a prelicytacja online rozpocznie się 11 marca.

Fundacja Ocalenie działa od 2000 roku. Jej celem jest niesienie pomocy uchodźcom, imigrantom i repatriantom. Fundacja wspiera potrzebujących w budowaniu nowego życia w Polsce i dąży do dialogu międzykulturowego. 

M.T

Rynek i Sztuka - logotyp

Zdjęcie góra: Alfred Lenica (1899 Pabianice – 1977 Warszawa) „Bez przerwy łączyć”, 1967 | Źródło: Desa Unicum

 

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Rynek i Sztuka - logotyp

to cię powinno jeszcze zainteresować:

rynekisztuka.pl

25.11.2021 / Aktualności, Na deser

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.