szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Tchórzewski

Targi sztuki w Dubaju 2022

14.03.2022

Aktualności, Świat: wydarzenia

Sklep rynekisztuka

W miniony weekend (11-13 marca) odbyła się 15. edycja targów sztuki w Dubaju, czyli Art Dubai 2022. Wydarzenie jest jednym z najważniejszych eventów artystycznych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, na którym prezentowana jest przede wszystkim sztuka współczesna. 

Tegoroczny program targów łączy ze sobą przeszłość, teraźniejszość i przyszłość Dubaju. Projekt „Sand Flow” autorstwa Fernando Garcia-Dory (członka kolektywu INLAND) to instalacja zlokalizowana w wielu miejscach na terenie Dubaju eksplorując przy tym różnorodność kulturową społeczności oraz jej wkład w kształtowanie miasta. James Clar zaprezentuje “Cloud seed” tytułem nawiązujący do zjawiska zasiewania chmur, czyli modyfikacji pogody, która może doprowadzić do powstania “sztucznego” deszczu. Clar przeniósł się do Dubaju 7 lat temu, a praca powstała w wyniku fascynacji artysty tamtejszym wpływem technologii na naturę. “Cloud seed” to wizualna stymulacja padającego deszczu i mgły.

“Art of recycle” Cyrusa Kabiru to druga odsłona A.R.M. Holding Children’s Programme, czyli projektu mającego na celu podniesienie świadomości młodzieży z ZEA na temat recyklingu. Program zawita także do szkół na terenie całego kraju. Kabiru to urodzony w Nairobi rzeźbiarz i fotograf, który nadaje przedmiotom (najczęściej śmieciom) drugie życie przekształcając je w dzieła sztuki.

Spotkania i panele dyskusyjne w ramach Global Art Forum odbyły się 10, 12 i 13 marca i dotyczyły przede wszystkim nowych technologii. Rozmowy obejmowały zagadnienia takie jak NFT, cyfrowe społeczności, meme economy czy metaverse. Wśród prelegentów i zaproszonych gości znaleźli się między innymi Guy Ullens, Jérôme Neutres, Ryan Zurrer, Judith Benhamou-Huet oraz Holly Herndon.

 

M.T

Rynek i Sztuka - logotyp
Zdjęcie góra: Art Dubai 2022, zdjęcie: Cedric Ribeiro | źródłó: materiały prasowe

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Rynek i Sztuka - logotyp

to cię powinno jeszcze zainteresować:

23.09.2015 / Aktualności, Świat: wydarzenia

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz konsultacje dla artystów

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.