szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Targi sztuki TEFAF 2022

24.06.2022

Aktualności, Dla kolekcjonerów, Świat: wydarzenia

25 czerwca rozpoczynają się targi sztuki TEFAF Maastricht 2022 w Holandii. Wydarzenie co roku przyciąga mnóstwo ludzi związanym z artystycznym światem, w tym prawie 300 wystawców z ponad 20 krajów. Co znajdziemy w programie tegorocznej edycji?

TEFAF, czyli The European Fine Art Foundation to jedna z najważniejszych organizacji w świecie sztuki działająca od 1988 roku. Odpowiada za dwa międzynarodowe wydarzenia – TEFAF New York (sztuka współczesna, design) oraz nadchodzące TEFAF Maastricht.

Artemisia Gentileschi

Artemisia Gentileschi, Autoportret artystki jako Kleopatry na łożu śmierci, trzymającej żmiję, 1620, prezentowane przez JEAN-FRANCOIS HEIM, Copyright Jean-Francois Heim | źródło: TEFAF

Na targach pojawiają się antyki, dzieła ze wszystkich epok i gatunków, sztuka dawnych mistrzów i nowoczesna klasyka. TEFAF znane jest również z dbałości o weryfikację autentyczności obiektów wystawianych na targach. Kupujący ma gwarancję, że każdy obiekt został sprawdzony z należytą starannością zarówno przez międzynarodowych specjalistów, jak i najnowsze technologie.

W programie tegorocznej edycji zaplanowano serie dyskusji i rozmów. W TEFAF Talks zostaną poruszone takie kwestie jak konserwacje dzieł sztuki, ochrona dziedzictwa kulturowego w obliczu zmian klimatycznych czy deakcesji muzealiów. Uczestnicy targów będą mieli okazję zasięgnąć opinii ekspertów i wziąć udział w spotkaniach poświęconych badaniom nad twórczością Vincenta van Gogha, mistycznym obrazom Jacqueline Lamba, a nawet azjatyckim wpływom na francuską sztukę dekoracyjną.

Na “The Sacred and Profane with Carpaccio in Renaissance Venice” po raz pierwszy od 35 lat zostanie zaprezentowana praca autorstwa Vittore Carpaccio. Spotkanie zostanie poprowadzone przez Nicholasa Hala, który opowie o wczesnej twórczości tego artysty i jednocześnie ucznia Giovanniego Belliniego. Unikatowa praca jest częścią nadchodzącej, listopadowej wystawy monograficznej Carpaccio w National Gallery of Art w Waszyngtonie.

Na TEFAF pojawią się prestiżowe galerie i wystawcy z całego świata, a wśród nich między innymi Didier Aaron (Paryż), A La Vieille Russie (Nowy Jork), Kunstgalerij Albricht (Oosterbeek), A Lighthouse called Kanata (Tokio), Caylus (Madryt), Gallery Chenel (Paryż), Galerie Marc Heiremans (Antwerpia), Maruani Mercier (Bruksela) czy Röbbig München (Monachium).

Targi potrwają do 30 czerwca.

 

M.T

Rynek i Sztuka - logotyp

Fot. góra: Vincent van Gogh, Topole w pobliżu Nuenen, 1885, Museum Boijmans Van Beuningen | źródło: TEFAF

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Rynek i Sztuka - logotyp

to cię powinno jeszcze zainteresować:

documenta 2022

17.06.2022 / Aktualności, Świat: wydarzenia

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz konsultacje dla artystów

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.