szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Napad z bronią i kradzież na targach sztuki TEFAF 2022

30.06.2022

Aktualności, Ciekawostki, Świat: wydarzenia

ART KONSULTACJE PREMIUM

Na tegorocznych targach sztuki TEFAF 2022 w Maastricht (24-30 czerwca) doszło do kradzieży biżuetrii. Holenderska policja wciąż szuka sprawców. Jakie straty ponieśli wystawcy i organizatorzy wydarzenia?

Targi sztuki TEFAF słyną z wystawiania cennych antyków i dzieł starych mistrzów. Za autentyczność prezentowanych obiektów odpowiada szereg specjalistów, a także nowoczesne technologie wykluczające możliwość dokonania fałszerstwa. 

Do incydentu doszło we wtorek 28 czerwca. Uczestnicy wydarzenia i wystawcy zostali natychmiast ewakuowani, a targi wstrzymane w celu zapewniania wszystkim bezpieczeństwa i zatrzymania sprawców.

Z materiałów opublikowanych w mediach społecznościowych możemy zobaczyć fragmenty całego zajścia. Sprawcami incydentu była grupa mężczyzn, którzy opuścili teren targów uciekając przez restaurację. Za pomocą młotka zniszczyli jedną z gablot, w której znajdowała się drogocenna biżuteria. Wszyscy byli ubrani w charakterystyczny sposób – nosili marynarki i kaszkiety.

Na ten moment nie wiadomo konkretnie, które stoisko zostało obrabowane (jak podaje The Art Newspaper prawdopodobnie było to Symbolic & Chase). Na stronie organizatorów znajduje się oficjalne oświadczenie, w którym informują tylko, że została skradziona biżuteria. Podejrzewa się, że jeden ze złodziei był uzbrojony. Policja podała, że aresztowano dwóch z czterech sprawców. Śledztwo jest w toku. 

TEFAF (The European Fine Art Foundation) to jedne z najbardziej prestiżowych targów sztuki na świecie. W Maastricht organizowane są już od 1988 roku. Nowojorska edycja została zainaugurowana w 2016 roku i skupia się przede wszystkim na sztuce współczesnej i designie. 

 

M.T

 

 

 

Fot. © TEFAF 2022, materiały prasowe: www.tefaf.com

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Rynek i Sztuka - logotyp

to cię powinno jeszcze zainteresować:

Art Basel, Galerie 2022

15.06.2022 / Aktualności, Dla kolekcjonerów, Świat: wydarzenia

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz konsultacje dla artystów

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.