szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Cracow Art Week Krakers

Artysto-aplikuj!

04.07.2022

Aktualności, Dla artystów

Okres wakacji jest zarówno czasem odpoczynku, jak i okazją do zdobycia atrakcyjnych nagród oraz wyróżnień. Obecnie trwa nabór do wielu prestiżowych konkursów artystycznych, umożliwiającym twórcom osiągnięcie większej rozpoznawalności i łatwiejsze wejście do świata sztuki. Przedstawiamy listę godnych uwagi wydarzeń (wraz z możliwymi do zdobycia nagrodami), na które można aplikować w najbliższym czasie.


Allegro Art Prize

Organizator: allegro
Termin: 27.09.2022
Dziedzina: malarstwo
Opłata: brak
Strona internetowa:
https://www.lebork.pl/aktualnosci/ogolnopolski-konkurs-malarski-imienia-krzysztofa-grzesiaka/

Opis: Wydarzenie jest skierowane do artystów z całego świata, pracujących w dowolnej technice (zarówno profesjonalistów jak i amatorów). Aby wziąć udział w konkursie należy wysłać portfolio drogą e-mailową. Do wygrania: 25 tys zł (dla każdego z trzech laureatów), nagroda publiczności (5 tys. zł), publikacja w Contemporary Lynx Online Weekly, roczna subskrypcja drukowanego magazynu Contemporary Lynx oraz wiele innych wyróżnień. W jury zasiądzie m.in Joanna Kamm, Anja Rubik i Ksenia Malykh. Celem konkursu jest promowanie utalentowanych artystów i dotarcie do szerokiego grona odbiorców.


AESTHETICA ART PRIZE 2022

Organizator: Aesthetica
Termin: 31.08.2022
Dziedzina: dowolna, sztuki wizualne
Opłata: 25 funtów
Strona internetowa: https://aestheticamagazine.com/artprize/submit/

Opis:
W konkursie organizowanym przez Aesthetica Magazine mogą wziąć udział artyści z całego świata. Technika jak i temat pozostaje dowolny. The Main Art Prize, czyli nagroda główna wynosi 10 tys. funtów. Dodatkowo studenci uczelni artystycznych i ich absolwenci, którzy ukończyli edukację w ciągu ostatnich trzech lat mają szansę zdobyć The Emerging Art Prize w wysokości 1 tys. funtów.


7. Ogólnopolski Konkurs dla Młodych Artystów imienia Mariana Michalika. Triennale Malarstwa. Częstochowa 2022/2023

Organizator: Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie
Termin: 15.09.2022
Dziedzina: malarstwo
Opłata: 80zł
Strona internetowa:
https://galeria.czest.pl/project/7-ogolnopolski-konkurs-dla-mlodych-artystow-imienia-mariana-michalika-triennale-malarstwa-czestochowa-2022-2023-obecnosc/

Opis: Konkurs jest skierowany wyłącznie do studentów i absolwentów uczelni wyższych kierunków artystycznych, którzy nie ukończyli 35 roku życia. Tematem tegorocznej edycji jest “Obecność”. Artyści mają szansę wygrać 5 tys zł. (nagroda główna) oraz 3 tys. zł dla drugiego i 2tys. zł dla trzeciego miejsca. Po uiszczeniu opłaty konkursowej zgłoszenia należy przesyłać e-mailem.


Ogólnopolski Konkurs Malarski imienia Krzysztofa Grzesiaka

Organizator: Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie
Termin: 19.08.2022
Dziedzina: malarstwo
Opłata: brak
Strona internetowa:
https://www.lebork.pl/aktualnosci/ogolnopolski-konkurs-malarski-imienia-krzysztofa-grzesiaka/

Opis: Konkurs skierowany jest do artystów profesjonalnych, także bez dyplomu ukończenia uczelni wyższej, jednak posiadających dorobek twórczy. Aplikację konkursową wraz ze zdjęciami (do trzech prac) należy przesłać e-mailem. Przewidziane nagrody wynoszą 5 tys. zł dla laureata, i kolejno 3,5 tys. zł oraz 2 tys. zł. Tematyka zgłaszanych prac jest dowolna.


Beautiful Bizarre Art Prize

Organizator: Beautiful Bizarre Magazine
Termin: 17.07.2022
Dziedzina: dowolna
Opłata: 40 dolarów
Strona internetowa:
https://beautifulbizarreartprize.art/2022-beautiful-bizarre-art-prize-entries-open/

Opis: Konkurs skierowany jest do artystów z całego świata. Na temat tegorocznej edycji wybrano “halcyon days”, co oznacza zarówno bezwietrzne, jak i spokojne dni. Wydarzenie podzielone jest na kilka kategorii, m.in. malarstwo, rzeźba, fotografia i sztuka cyfrowa. Pula nagród wynosi 57 tys. dolarów. Dla laureatów przewidziano także publikacje w Beautiful Bizarre Magazine i udział w wystawie pokonkursowej. Zgłoszenia należy przesyłać przez formularz znajdujący się na stronie.


15. Festiwal IN OUT 2022

Organizator: Centrum Sztuki Współczesnej „Łaźnia” w Gdańsku
Termin: 31.08.2022
Dziedzina: film eksperymentalny
Opłata: brak
Strona internetowa:
https://www.laznia.pl/wydarzenia/open-call-15-edycja-festiwalu-in-out-913/

Opis: Konkurs skierowany jest do profesjonalnych twórców oraz studentów uczelni artystycznych. Tematy prac powinny poruszać temat “DESIGN/OBRAZ RUCHOMY”. Uczestnicy mogą nadesłać maksymalnie do trzech filmów, nie dłuższych niż 20 min każdy. Organizatorzy przewidzieli nagrody w wysokości: 6 tys. zł dla laureata oraz 5 tys. zł dla drugiego i 4 tys. zł dla trzeciego miejsca. Zgłoszenia należy wysyłać poprzez formularz na stronie.


VII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny Kolaż – Asamblaż 2022

Organizator: Galeria Sztuki Współczesnej BWA w Olkuszu.Termin: 10.10.2022
Dziedzina: kolaż, asamblaż
Opłata: 50 zł
Strona internetowa: https://bwaolkusz.com/2022/05/18/galeria-sztuki-wspolczesnej-biuro-wystaw-artystycznych-w-olkuszu-oglasza-vii-ogolnopolski-konkurs-plastyczny-kolaz-asamblaz-2022/

Opis:
Konkurs skierowany do artystów profesjonalnych i studentów studiów magisterskich na kierunkach artystycznych. Zgłoszone prace powinny być wykonane w ciągu ostatnich 2 lat. Uczestnik musi przesłać pocztą zdjęcia prac (maksymalny wymiar dłuższego boku – 50 cm) zapisane na nośniku CD. Dla laureatów przewidziano nagrody pieniężne: I miejsce – 5 tys., II miejsce – 3 tys., III miejsce – 2 tys., wyróżnienie – 1 tys. zł.


II Ogólnopolski Konkurs Sztuki Nowe Sytuacje

Organizator: Fundacja Rozwoju i Promocji Sztuk Pięknych iki
Termin: 31.07.2022
Dziedzina: sztuki wizualne (malarstwo, grafika, rzeźba, fotografia, wideo, instalacja, techniki mieszane i własne, projekty intermedialne i multimedialne).
Opłata: brak
Strona internetowa: https://fundacjaiki.pl/2022/04/01/nabor-do-ii-konkursunowe-sytuacje/

Opis: Tematem przewodnim drugiej edycji Nowych Sytuacji są „kontrasty”. Uczestnicy do dyspozycji mają wszelkie formy i techniki, a maksymalnie zgłosić mogą 3 prace. Dla laureatów przewidziano nagrody pieniężne ufundowane przez fundację: grand prix – 3 tys., II nagroda – 2 tys., III nagroda – 1,5 tys. W konkursie mogą wziąć udział absolwenci i studenci kierunków artystycznych, którzy nie przekroczyli 45. roku życia.


II edycja Konkursu o Nagrodę im. Chrisa Schwarza

Organizator: Fundacja Galicja Jewish Heritage Institute w Krakowie.
Termin: 31.07.2022
Dziedzina: projekt artystyczny
Opłata: brak
Strona internetowa: https://galiciajewishmuseum.org/konkurs/

Opis:
Celem konkursu jest wyłonienie projektu artystycznego, który mógłby zostać zrealizowany w przestrzeni Galerii Mirisch & Lebenheim Żydowskiego Muzeum Galicja. Tematem przewodnim jest “pewne miejsce” rozumiane jako konkretna lub bezpieczna przestrzeń. Konkurs skierowany jest do artystów profesjonalnych oraz absolwentów kierunków artystycznych. Laureat otrzyma nagrodę w wysokości 20 tys. zł, a organizator na stworzenie wyróżnionego projektu przeznaczy 50 tys. zł.


„Art on Climate” International Illustration Competition

Organizator: Fingertips Company Limited
Termin: 19.08.2022
Dziedzina: sztuki wizualne (forma dowolna, ale finalny projekt powinien mieć płaski format i zostać wykonany w kolorze)
Opłata: brak
Strona internetowa: https://www.artonclimate.com/en

Opis:
Celem międzynarodowego konkursu „Art on Climate” jest zwiększenie świadomości dotyczącej zmian klimatycznych. Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie 3 prace o formacie A3. W konkursie mogą wziąć udział osoby pełnoletnie z całego świata. Pula nagród wynosi 12 tys. euro.


Interesuje Cię rozwój kariery artystycznej? Sprawdź nasze art konsultacje w promocyjnej cenie.

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Rynek i Sztuka - logotyp

to cię powinno jeszcze zainteresować:

Ryszard Winiarski

24.06.2022 / Aktualności, Analiza rynku sztuki, Kolekcjonowanie

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz konsultacje dla artystów

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.