szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
MIĘDZYNARODOWY RYNEK SZTUKI

Targi Sztuki w Budapeszcie 2022

11.10.2022

Aktualności, Świat: wydarzenia, Wystawy: Europa

W dniach 6-9 października odbyły się międzynarodowe targi sztuki współczesnej w Budapeszcie, które obecnie zaliczają się do jednych z najważniejszych wydarzeń artystycznych w Europie Środkowo-Wschodniej. W targach corocznie bierze udział ok. 30 tys, ludzi, a wystawcy pochodzą z całego świata i są reprezentantami ponad 40 różnych krajów. Co znalazło się w tegorocznym programie Art Market Budapest?

Targi sztuki w Budapeszcie organizowane są od 2011 roku. Osoby odpowiedzialne za program stawiają przede wszystkim na nowe i świeże spojrzenie artystów debiutujących, których twórczość zapowiada się niezwykle obiecująco. Wydarzenie to stanowi platformę dla młodej sztuki i jej przedstawicieli, którzy w przyszłości mogą uzyskać silną pozycję w branży i będą brać aktywny udział w kształtowaniu sceny artystycznej.

W programie Art Market Budapest 2022 znalazła się sekcja, a właściwie to festiwal poświęcony sztuce Serbii. Most Serbia – bo taki tytuł oficjalnie nosi – to przegląd sztuki współczesnej tego regionu. Wystawy towarzyszące inicjatywie można było oglądać nie tylko w salach wystawowych targów, ale i w całym Budapeszcie w tym w muzeum Q Contemporary (z retrospektywą twóczości Miry Brtková) czy galerii Magyar Műhely.

art budapest 2021

Art Market Budapest 2021 | mat. pras.

Po raz kolejny uczestnicy mieli szansę wziąć udział w Inside Art, czyli międzynarodowej konferencji branżowej. Panele dyskusyjne z udziałem ekspertów poświęcono tematom związanym z najnowszymi trendami na rynku sztuki. O sztuce Serbii opowiadała Maja Kolaric, a o podejściu humanistycznym w designie i architekturze Piero Lissoni. Oprócz tego dyskutowano również o roli kobiet w kształtowaniu fotografii, zmianach w wyższej edukacji artystycznej czy innowacjach będących owocem współpracy designerów i producentów.

Wśród galerii biorących udział w wydarzeniu znalazły się m.in. Rima (Serbia), Photon (Słowenia), Yuasho (Ukraina), Minimalart (Węgry) oraz Güler Sanat (Turcja).

M.T.

 

 

 

Zdj. góra: Art Market Budapest 2021 | mat. pras.

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Rynek i Sztuka - logotyp

to cię powinno jeszcze zainteresować:

Cyryl Polaczek Warsaw Gallery Weekend

10.10.2022 / Aktualności, Polska: wydarzenia, Wystawy: Polska

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz konsultacje dla artystów

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.