szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Cracow Art Week Krakers

Wystartował konkurs artystyczny PEKAO ART_stories

01.08.2023

Aktualności, Dla artystów

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Trwają zgłoszenia do pierwszej edycji konkursu artystycznego ,,Pekao ART_stories”, który odbywa się na profilu instagramowym @bankpekaosa. Do wygrania jest nawet 20 tysięcy złotych, a także promocja twórczości i nagrody dodatkowe. Zadaniem uczestników jest stworzenie dowolnej pracy artystycznej, w której wyrażą swoją wizję bankowej aplikacji PeoPay.

Bank Pekao S.A. zaprasza miłośników sztuki do podzielenia się swoim talentem. Wszystkie osoby zajmujące się malarstwem, fotografią, grafiką, animacjami czy tworzeniem materiałów wideo, mogą wziąć udział w kompetycji. Tematem pierwszej edycji konkursu jest ,,10 lat bankowości mobilnej PeoPay”.

Zadaniem uczestników jest przedstawienie oryginalnej interpretacji bankowości mobilnej oferowanej przez Bank Pekao S.A. w kontekście dziesięciolecia aplikacji PeoPay. Laureat otrzyma 20 tysięcy złotych, a pozostali wyróżnieni trzy dodatkowe nagrody o wartości 2 tys. złotych każda. Wybrane dzieła zostaną opublikowane na stronie www.pekaoartstories.pl oraz na Instagramie banku @bankpekaosa. Wszystkie prace można zgłaszać do 24 sierpnia bieżącego roku, a wyniki zostaną ogłoszone 7 września.

W jury konkursu zasiądą: Marta Szygenda – dyrektor Departamentu Marketingu w Banku Pekao S.A., Paweł Ignaczak – prodziekan ds. kształcenia na Wydziale Badań Artystycznych i Studiów Kuratorskich ASP w Warszawie oraz Łukasz Pączkowski, znany jako Zulu Kuki – artysta wielodyscyplinarny, fotograf, projektant, założyciel agencji kreatywnej i pasjonat nowych technologii.

– Bank Pekao od lat promuje sztukę. Oprócz posiadanych zbiorów wybitnych dzieł, tokenizuje sztukę, organizuje wystawy w galeriach, czy podejmuje współpracę z uznanymi artystami przy okazji ważnych wydarzeń. Dlatego akcja PEKAO ART_ stories to kontynuacja tych działań w nowej odsłonie. Tym razem dajemy szansę młodym artystom na swobodną interpretację produktów i usług, które oferuje bank. Jesteśmy ciekawi jak artyści postrzegają świat współczesnych rozwiązań finansowych i ich obecność w codziennym życiu – mówi Marta Szygenda, członek jury konkursu, Dyrektor Departamentu Marketingu Banku Pekao S.A. – Gorąco zachęcam wszystkich pasjonatów sztuki do wzięcia udziału w naszej akcji. Każdy może wybrać dowolną formę artystycznego wyrazu. Idziemy z duchem czasu, wprowadzamy innowacyjne rozwiązania i jesteśmy otwarci na kreatywne pomysły – dodaje.

Udział w konkursie możliwy jest za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego, który podobnie jak wymogi techniczne prac dostępny jest na stronie https://pekaoartstories.pl/. Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć także na Instagramie banku @bankpekaosa, gdzie regularnie publikowane są materiały mogące ułatwić kreowanie prac.

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Rynek i Sztuka - logotyp

to cię powinno jeszcze zainteresować:

Piknik ze sztuką PEKAO

09.08.2023 / Aktualności, Polska: wydarzenia

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz konsultacje dla artystów

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.