szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Darowizna Kenya Hary dla Muzeum Narodowego w Poznaniu

03.08.2023

Aktualności, Polska: wydarzenia

Wyjątkowo hojnym gestem, Kenya Hara, ceniony japoński projektant graficzny, którego wystawa „KENYA HARA Make the Future Better Than Today” zakończyła się kilka dni temu, podziękował Muzeum Narodowemu w Poznaniu, przekazując aż 70 swoich dzieł do kolekcji. Wizytę mającą na celu oficjalne wręczenie cennych prac, złożyli dyrektorzy wykonawczy, Mr. Kocha i Mr. Kondo, wraz z przedstawicielkami zespołu projektowego Nippon Design Center.

Przekazana kolekcja obejmuje 44 plakaty, 22 książki i 4 designerskie opakowania. Wśród nich znajduje się 12 plakatów reklamowych stworzonych dla firmy MUJI, plakaty do wystaw, takie jak „Subtle. Takeo Paper Show” i „Sensaware. Tokyo Fiber ’09”, a także 13 autorskich plakatów przygotowanych specjalnie na wystawę „Kenya Hara. Make the Future Better Than Today” w Poznaniu. Dodatkowo, zbiór zawiera wybrane książki i katalogi zaprojektowane przez Harę, a także dwa wyjątkowe opakowania dla alkoholi o nazwach „Hakkin” i „Zakimi”.

Podarowane przez artystę prace stanowią niezwykle cenny nabytek, ponieważ większość z nich rzadko dostępna jest na rynku. Wzbogacą one kolekcję muzeum o najnowsze dzieła Hary, a ich ilość w zbiorach poznańskiej instytucji wzrośnie teraz do 200 obiektów. Dzięki hojności artysty, prezentacja jego twórczości będzie możliwa w szerokim kontekście wieloletniej kariery.

M.M.

Źródło: mnp.art.pl
Zdj. góra: Muzeum Narodowe w Poznaniu. Źródło: MNP

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Rynek i Sztuka - logotyp

to cię powinno jeszcze zainteresować:

Tony Cragg

12.07.2023 / Aktualności, Polska: wydarzenia, Wystawy: Polska

Jeden komentarz do “Darowizna Kenya Hary dla Muzeum Narodowego w Poznaniu”

  1. Fotograf

    Świetny artykuł. W czasie poszukiwania w internecie informacji trafiłam na ten artykuł. Wielu osobom wydaje się, że posiadają odpowiednią wiedzę na poruszany przez siebie temat, ale zazwyczaj tak nie jest. Stąd też moje miłe zaskoczenie. Chciałbym wyrazić uznanie za Twój trud. Koniecznie będę polecał to miejsce i często tu zaglądał, by przejrzeć nowe posty.

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz konsultacje dla artystów

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.