szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
MIĘDZYNARODOWY RYNEK SZTUKI

20 lat Warszawskich Targów Sztuki

28.11.2023

Aktualności, Polska: wydarzenia

Za nami jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w Polsce. Po raz kolejny mieliśmy przyjemność uczestniczyć w Warszawskich Targach Sztuki – cyklicznym przedsięwzięciu kulturalnym, którego celem jest promowanie sztuki współczesnej oraz sztuki dawnej. Dwudziesta, jubileuszowa edycja tego wyjątkowego wydarzenia już po raz trzeci odbyła się w hali EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego w Warszawie. Miłośnicy i miłośniczki sztuki przez dwa dni (25-26 listopada 2023) mogli odwiedzać stoiska ponad setki galerii i antykwariatów z całej Polski. Nie zabrakło również wykładów i spotkań z ekspertami rynku sztuki oraz wystaw i rozmów z artystami.

W 20. Warszawskich Targach Sztuki wzięło udział ponad 100 wystawców – galerii sztuki współczesnej oraz dawnej, domów aukcyjnych, antykwariatów, wydawnictw oraz artystów. Szeroki wachlarz wystawców, a co za tym idzie –  mediów, technik i nurtów, pozwolił na prezentację różnorodnych dzieł i zarysował obraz aktualnego stanu rynku polskiej sztuki. Odwiedzającej dziesiątki stoisk publiczności ujawniły się współczesne trendy w aktualnej sztuce oraz kolekcjonowaniu. Warszawskie Targi Sztuki są zatem swoistym raportem z rynku sztuki. Jest to niezwykle cenna wiedza, nie tylko dla kolekcjonerów sztuki i pasjonatów, ale także dla specjalistów oraz właścicieli i pracowników galerii sztuki.

Wśród wystawców mogliśmy zapoznać się z ofertą czołowych, renomowanych domów aukcyjnych, jak i galerii sztuki promujących artystów z segmentu młodej sztuki. Nie zabrakło jednak prezentacji klasyki polskiej historii sztuki, wśród dzieł można było podziwiać prace autorstwa Magdaleny Abakanowicz, Wojciecha Fangora, Witkacego, Natalii LL, Józefa Hałasa, Tamary Łempickiej, Edwarda Dwurnika czy Zdzisława Beksińskiego.

Bogatą ofertę Warszawskich Targów Sztuki uzupełniały stoiska specjalizujące się designie. Dodatkowo targom towarzyszyły aż trzy wystawy: wystawa poświęcona twórczości prof. Antoniego Janusza Pastwy „Forma mówi”, ekspozycja „Artyści” prezentująca rzeźby Józka Nowaka oraz wystawa „Jacek Siudziński in memoriam”.

Poza estetycznymi uniesieniami udział w targach zapewnił uczestnikom również dawkę niezbędnej, eksperckiej wiedzy. Jubileuszowa edycja Warszawskich Targów Sztuki wyróżniała się na tle innych nie tylko imponującą selekcją tegorocznych wystawców, ale również bogatym programem wykładów i spotkań. Specjaliści i specjalistki z całej Polski dzielili się wiedzą o artystach oraz zdradzali tajniki funkcjonowania polskiego rynku sztuki. 

Dobór wystawców i tegoroczna oferta 20. Warszawskich Targów Sztuki zachwyciły wszystkich. Idealnie wyważony program spełnił oczekiwania zarówno miłośników-amatorów, jak i znawców i ekspertów rynku sztuki. O wielkim sukcesie wydarzenia świadczy zarówno wysoka frekwencja, jak i pozytywne reakcje publiczności.

fot. (góra) SAiMP

 

 

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

to cię powinno jeszcze zainteresować:

WTS 2022

01.12.2022 / Aktualności, Polska: wydarzenia, Wystawy: Polska

Jeden komentarz do “20 lat Warszawskich Targów Sztuki”

  1. Alice

    Dzień dobry, szkoda, że na Targach Sztuki tak mało sztuki dawnej. Pozdrawiam

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz konsultacje dla artystów

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.