szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Cracow Art Week Krakers

Artysto/artystko, aplikuj!

01.03.2024

Aktualności, Ciekawostki, Dla artystów

Lokalne i międzynarodowe konkursy dla artystów to dobry sposób na rozwinięcie swojej kariery i zaistnienie na rynku sztuki współczesnej. Wiele konkursów oferuje nie tylko nagrody pieniężne, ale także możliwości wystawy czy zagranicznej rezydencji. Na jakie konkursy artystyczne warto aplikować w kraju i za granicą?


22.Przegląd Sztuki SURVIVAL

Organizator: Fundacja Art Transparent
Termin: 10.03.2024
Dziedzina: dowolna, sztuki wizualne
Opłata: udział bezpłatny
Strona internetowa: survival.art.pl/pl/event/22-przeglad-sztuki-survival-konkurs-na-realizacje-artystyczne

Opis: SURVIVAL to artystyczne przedsięwzięcie obliczone na maksimum konfrontacji z widzem, realizowane w przestrzeni publicznej poza instytucjami wystawienniczymi. Ambicją organizatorów Przeglądu jest wprowadzenie podnoszonych przez młodą współczesną sztukę problemów do społecznego dyskursu i prowokowanie odbiorców do żywych reakcji. FRENEZJA I NIEPODLEGŁOŚĆ to hasło przewodnie, do którego powinny odwoływać się składane zgłoszenia. Osoby artystyczne zakwalifikowane do przeglądu będą mogły wystawić swoje dzieła w ciekawej, niestandardowej przestrzeni i uczestniczyć w jednym z najciekawszych przedsięwzięć sztuki współczesnej w Polsce. 


KAF Young Art Prize

Organizator: Krupa Art Foundation
Termin: 31.03.2024
Dziedzina: malarstwo
Opłata: udział bezpłatny
Strona internetowa: krupaartfoundation.pl/competition

Opis: Pierwsza odsłona konkursu jest skierowana do osób w wieku od 18 do 35 lat. Do udziału można zgłosić pracę wykonaną dowolną techniką malarską oraz na dowolnym materiale, która powstała nie wcześniej niż w roku 2022. Spośród nadesłanych do 31 marca zgłoszeń, jury w składzie: Antoni Burzyński, Pola Dwurnik, Sylwia Krupa, Katarzyna Młyńczak-Sachs, Oleksandra Pogrebnyak i Aleksy Wójtowicz, wyłoni finalistów, których dzieła zaprezentowane zostaną podczas wystawy podsumowującej konkurs. Ekspozycja zaplanowana jest na czerwiec 2024 roku w naszej siedzibie na wrocławskim Rynku.


MAKE ME! – MIĘDZYNARODOWY KONKURS WZORNICZY 2024

Organizator: Łódź Design Festival
Termin: 05.04.2024
Dziedzina: sztuka użytkowa
Opłata: opłata rejestracyjna zależna jest od daty przesłania zgłoszenia i wynosi odpowiednio:

  • 100 PLN (early birds) – dla zgłoszeń przesłanych w dniach 20.11.2023-15.01.2024,
  • 150 PLN (regular) – dla zgłoszeń przesłanych w dniach 16.01-22.03.2024,
  • 200 PLN (late) – dla zgłoszeń przesłanych w dniach 23.03-05.04.2024.

Strona internetowa: lodzdesign.com/makeme/harmonogram

Opis: Najważniejszym celem make me! jest prognozowanie nadciągających trendów oraz wsparcie młodych projektantów (w wieku 20–35 lat, czyli urodzeni pomiędzy 01.01.1989 a 31.12.2004 włącznie), którzy są gotowi do wejścia w branżę. Finaliści ubiegłych edycji podkreślają możliwości, jakie otworzyły się przed nimi dzięki obecności w konkursie, w tym: zaistnienie w środowisku projektowym, promocję poprzez liczne publikacje czy kolejne wystawy. Pula nagród to 50 tys. zł 


13.Edycja Konkursu NOWY OBRAZ / NOWE SPOJRZENIE | 2024

Organizator: Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu
Termin:10.04.2024
Dziedzina: malarstwo
Opłata: udział bezpłatny

Strona internetowa: nowyobraz.uap.edu.pl

Opis: Nagroda Artystyczna UAP jest przyznawana w drodze konkursu Nowy Obraz / Nowe Spojrzenie od 2012 roku. Adresatkami i adresatami tego konkursu są osoby studiujące oraz absolwentki i absolwenci kierunku malarstwo państwowych uczelni artystycznych w Polsce. Konkurs służy promocji najlepszych z nich. Jest także narzędziem popularyzacji malarstwa. Nagroda Artystyczna UAP wynosi 10 000 złotych. Wszystkie osoby nominowane do Nagrody Artystycznej UAP otrzymują zaproszenie do udziału w wystawie konkursowej w Poznaniu i nagrody rzeczowe.


YICCA – MIĘDZYNARODOWY KONKURS DLA ARTYSTÓW

Organizator: Stowarzyszenie Artystyczne A.p.s. Moho
Termin:11.04.2024
Dziedzina: dowolna
Opłata:1 praca: 50,00€; 2 prace: 80,00€; 3 prace: 110,00€; 4 prace: 130,00€; 5 prac: 145,00€ – 6 prac: 160,00€
Strona internetowa: yicca.org/pl

Opis: Celem konkursu jest promowanie uczestniczących w nim artystów, dając im możliwość dołączenia do międzynarodowego rynku sztuki współczesnej. Konkurs jest otwarty dla wszystkich kandydatów. Forma prac pozostaje dowolna. Przewidziano dwie nagrody pieniężne w wysokości 3 tys. euro oraz tysiąca euro. Zwycięzcy zdobędą niepowtarzalną możliwość wystawienia wybranych dzieł  w przestrzeni wystawienniczej, określonej przez konkurs, umocnienia kontaktów między finalistami, krytykami i kuratorami sztuki, właścicielami galerii, publicznymi i prywatnymi instytucjami sztuki, a także uzyskania widoczności dzięki kampanii reklamowej, która będzie towarzyszyć konkursowi na wszystkich jego etapach.


THE LUMEN PRIZE

Organizator: Lumen Art Projects Ltd
Termin: 25.05.2024
Dziedzina: digital art
Opłata: do 7 marca 32 dolary, do 31 marca 42 dolary
Strona internetowa: lumenprize.com/call-for-entries

Opis: The Lumen Prize skierowane jest do artystów tworzących sztukę cyfrową z całego świata. Nagroda zostanie przyznana w wielu kategoriach takich jak Lumen Gold Award (7,5 tys. dolarów), Carla Rapoport Award (1 tys. dolarów) czy Student Award (500 dolarów). Łączna suma wszystkich nagród wynosi ponad 18 tys. dolarów.


THE SUNNY ART PRIZE 2024

Organizator: Sunny Art Centre
Termin:30.06.2024
Dziedzina: dowolna
Opłata: uzależniona od ilości zgłoszonych prac (od 25 funtów za jedną pracę do 45 funtów za cztery)
Strona internetowa:
sunnyartcentre.co.uk/artprize

Opis: The Sunny Art Prize to jedna z najbardziej prestiżowych nagród w Wielkie Brytanii. Konkurs skierowany jest do artystów z całego świata, którzy ukończyli 18 rok życia. Laureaci otrzymają nagrody pieniężne i możliwość miesięcznej rezydencji artystycznej w Chinach oraz zorganizowania wystawy indywidualnej w Londynie. Pula nagród pieniężnych to 6 tys. funtów. 


AESTHETICA ART PRIZE 2024

Organizator: Aesthetica
Termin: 30.09.2024
Dziedzina: dowolna
Opłata: 25 funtów do 31 sierpnia, 35 funtów do 30 września
Strona internetowa:
aestheticamagazine.com/artprize/submit/

Opis: Aesthetica poszukuje artystów redefiniujących parametry sztuki współczesnej. W konkursie organizowanym przez Aesthetica Magazine mogą wziąć udział artyści z całego świata. Technika jak i temat pozostaje dowolny. Do konkursu można zgłosić dzieła z różnych dziedzin takich jak rzeźba, malarstwo, fotografia, instalacja, wideo czy fotografia.  Od momentu ustanowienia 17 lat temu, Art Prize stanowi platformę dla artystów z całego świata. The Main Art Prize, czyli nagroda główna wynosi 10 tys. funtów. Dodatkowo studenci uczelni artystycznych i ich absolwenci, którzy ukończyli edukację w ciągu ostatnich trzech lat mają szansę zdobyć The Emerging Art Prize w wysokości 1 tys. funtów.

 

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz konsultacje dla artystów

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.