szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Artysto/artystko, aplikuj!

05.06.2024

Aktualności, Dla artystów

Okres wakacyjny to wyjątkowy czas dla krajowych konkursów artystycznych. Podczas letnich miesięcy artyści i artystki z całej Polski mogą wysyłać swoje zgłoszenia do udziału w różnorodnych konkursach i sympozjach. Wybór jest ogromny, a wiele konkursów pozwala na proponowanie dzieł w dowolnej technice.


OP_YOUNG 2024

Organizator: OP ENHEIM
Termin: 16.07.2024
Dziedzina: dowolna, sztuki wizualne
Opłata: udział bezpłatny
Strona internetowa: opyoung.pl

Opis: Program mentorski OP_YOUNG realizowany jest przez OP ENHEIM z myślą o młodych artystkach i artystach od 2020 roku. Powstał z potrzeby wsparcia lokalnego środowiska artystycznego i włączenia jego przedstawicielek i przedstawicieli obszar dyskusji krytycznej i artystycznej kraju. OP_YOUNG skierowany do wszystkich artystek i artystów, którzy nie ukończyli 35. roku życia i związani są z obszarem Dolnego Śląska. Na podstawie nadesłanych zgłoszeń typowane są trzy osoby, które będą mogły wziąć udział w trwającym blisko rok programie. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne, indywidualna ścieżka mentorska, udział w wystawie w siedzibie OP ENHEIM, możliwość otrzymania Nagrody Specjalnej (sprzedaż pracy do kolekcji OP ENHEIM), miesięczny pobyt w Domu Rezydencyjnym i wiele więcej.


MIĘDZYNARODOWE SYMPOZJUM RZEŹBY WSPÓŁCZESNEJ EDYCJA V: 2024

Organizator: Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku 
Termin: 17.07.2024
Dziedzina: rzeźba, realizacja przestrzenna
Opłata: udział bezpłatny
Strona internetowa: rzezba-oronsko.pl/open-call-miedzynarodowe-sympozjum-rzezby-wspolczesnej-edycja-v-2024

Opis: Program wydarzenia obejmuje warsztaty rzeźbiarskie dla artystów profesjonalnych i młodych wolontariuszy-asystentów, studentów /absolwentów uczelni artystycznych oraz wykłady i dyskusje dotyczące ważnych wyzwań współczesnej kultury i sposobów konfrontowania się z nimi artystów, w tym weryfikacji przydatności tradycyjnych technik i materiałów w kontekście poszukiwania nowych form wypowiedzi artystycznej oraz nowych technik i materiałów mogących zapewnić rozwój dziedziny rzeźby i jej szeroki odbiór. Na podstawie weryfikacji złożonych projektów Centrum wyłoni uczestników spotkania. W ramach wydarzenia zrealizują oni autorskie, przestrzenne projekty na temat: NATURA MATERII – MATERIA NATURY, które eksponowane będą w przestrzeni orońskiego parku.

Dopuszczalne są wszystkie techniki i materiały rzeźbiarskie, które można konfrontować z naturą i eksponować w plenerze. Działania artystyczne uczestników będą realizowane w oparciu o zasoby techniczne CRP, we współpracy z pracownikami Centrum i wolontariuszami-asystentami. W ramach podsumowania sympozjum odbędą się spotkania z zaproszonymi gośćmi, którzy w swoich zainteresowaniach i dokonaniach zajmują się percepcją i funkcjonowaniem rzeźby.


LAAF_OPENCALL 2024

Organizator: LAAF
Termin: 14.06.2024
Dziedzina: malarstwo, grafika, rzeźba, multimedia
Opłata: udział bezpłatny
Strona internetowa: lodzabstractartfestival.com/laaf-opencall

Opis: Konkurs jest adresowany do studentów i absolwentów wyższych szkół artystycznych, a także do osób, które nie posiadają dyplomu uczelni artystycznej, ale mogą wykazać się dorobkiem artystycznym. Do konkursu organizowanego w ramach festiwalu można zgłaszać prace malarskie, rzeźbiarskie, graficzne, multimedialne. Zgłoszenia należy przesyłać za pośrednictwem formularza na stronie konkursu. Jury wybierze 10-20 finalistów, których prace będą prezentowane na wystawie. Podczas otwarcia wystawy zostaną ogłoszeni zwycięzcy konkursu. Pula nagród to 10 tys. zł.


16. Festiwal IN OUT 2024

Organizator: Centrum Sztuki Współczesnej „Łaźnia” w Gdańsku
Termin: 30.06.2024
Dziedzina: film
Opłata: udział bezpłatny
Strona internetowa: laznia.pl/wydarzenia/in-out-festival-984/

Opis: Konkurs odbywa się w ramach Festiwalu IN OUT. W tym roku tematem jest „fotografia / obraz ruchomy”. IN OUT Festival jest cyklicznym projektem Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia organizowanym od 2005 roku. W 2024 roku CSW Łaźnia planuje jego 16 już edycję, poświęcić tematowi fotografii. Celem tej edycji Festiwalu jest przyjrzenie się czym jest fotografia dla twórców wizualnych, a czym wideo i filmy dla twórców zajmujących się fotografią. Jak zmienia się funkcja fotografii w polu oddziaływania nowych mediów? Czy i w jaki sposób fotografia funkcjonuje w zetknięciu z innymi mediami? Do konkursu można zgłaszać filmy eksperymentalne trwające nie dłużej niż 20 minut. Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie 3 filmy.


11. Biennale Sztuki Młodych „Rybie Oko”

Organizator: Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej w Słupsku
Termin: 14.07.2024
Dziedzina: malarstwo, grafika, rzeźba, instalacja, fotografia, sztuka cyfrowa, wideo
Opłata: 130 zł
Strona internetowa: bgsw.pl/pl/biennale-sztuki-mlodych-rybie-oko-11

Opis: Konkurs jest adresowany do artystów profesjonalnych oraz dyplomantów studiów licencjackich i magisterskich wszystkich kierunków artystycznych uczelni wyższych w Polsce. W konkursie mogą wziąć udział także studenci IV i V roku. Uczestnik nie może mieć więcej niż 35 lat. Każdy artysta może zgłosić do konkursu maksymalnie 3 prace z zakresu malarstwa, grafiki, rzeźby, instalacji, fotografii, sztuki cyfrowej, wideo. Zwycięzca otrzyma nagrodę finansową w wysokości 20 tysięcy złotych, a także zaproszenie na dwumiesięczną rezydencję w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce. Do zdobycia jest również Nagroda Marszałka Województwa Pomorskiego, która wynosi 15 tysięcy zł.


2. Biennale Sztuki w Tarnowie

Organizator: Centrum Sztuki Mościce – Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego.
Termin: 16.08.2024
Dziedzina: dowolna
Opłata: 50 zł
Strona internetowa: csm.tarnow.pl/wydarzenie/2128,2-biennale-sztuki-w-tarnowie-2nd-tarnow-art-biennale

Opis: Biennale Sztuki w Tarnowie to wydarzenie artystyczne skierowane do twórców profesjonalnych, twórców wizualnych i artystów z całego świata. Misją biennale jest umacnianie – zagrożonego w dobie globalizacji – poczucia tożsamości poprzez sztukę. Event stanowi odpowiedź na istotne pytania: kim jesteśmy, dokąd zmierzamy, jakie są źródła naszego systemu wartości oraz na czym ten system się opiera. Laureaci Konkursu zostaną uhonorowani nagrodami i wyróżnieniami pieniężnymi o łącznej puli 12 tys. złotych


II Ogólnopolski Konkurs Malarski im. Krzysztofa Grzesiaka

Organizator: Lęborskie Centrum Kultury „Fregata”
Termin: 19.08.2024
Dziedzina: malarstwo
Opłata: udział bezpłatny
Strona internetowa: lck-fregata.pl/aktualnosci/ogolnopolski-konkurs-malarski-im-krzysztofa-grzesiaka-4

Opis: Konkurs jest adresowany do absolwentów szkół plastycznych i wyższych uczelni artystycznych, a także malarzy bez dyplomu, ale z dorobkiem twórczym. Do konkursu można zgłaszać obrazy wykonane w dowolnej technice malarskiej. Prace nie mogą być wcześniej nagradzane ani prezentowane na wystawach pokonkursowych. Zdjęcie obrazu wraz z kartą uczestnictwa należy przesłać mailem. Prace zakwalifikowane do drugiego etapu konkursu należy dostarczyć w oryginale. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne, pula nagród wynosi 10 500 zł.


IV Ogólnopolski Konkurs Grafiki Artystycznej GRAFITEKA 2024

Organizator: Okręg Warszawski Związku Polskich Artystów Plastyków, Sekcja Grafiki.
Termin: 16.09.2024
Dziedzina: grafika
Opłata: 150 zł
Strona internetowa: owzpap.pl/konkurs-grafiteka-2024

Opis: Celem konkursu jest przegląd i prezentacja najnowszych osiągnięć w dziedzinie grafiki artystycznej, aktywizacja środowiska grafików oraz promowanie polskiej sztuki na terenie kraju i za granicą. Konkurs ma charakter otwarty, adresowany jest do wszystkich absolwentów oraz studentów ostatnich lat studiów magisterskich wyższych uczelni artystycznych oraz do członków ZPAP, zwanych dalej Uczestnikami. Przedmiotem Konkursu są tylko i wyłącznie prace z dziedziny grafiki artystycznej. Każdy Uczestnik ma prawo zgłosić na Konkurs nie więcej niż trzy prace w dowolnej technice graficznej, powstałe w latach 2022-2024, będące jego własnością. Pula nagród to 20 000 zł.

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

to cię powinno jeszcze zainteresować:

01.03.2024 / Aktualności, Ciekawostki, Dla artystów

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz konsultacje dla artystów

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.