szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
SKLEP BANER DUŻY

KURS ONLINE: Inwestowanie w sztukę

kursy

KURS ONLINE: Inwestowanie w sztukę

Najważniejsze informacje:

Miejsce szkolenia: KURS ONLINE
Termin rozpoczecia: 12 stycznia 2023
Termin zakończenia: 12 marca 2023
Czas trwania: 8 tygodni
Godzina rozpoczęcia: 18.00

Opis kursu:

Sztuka współczesna to jeden największych segmentów rynku sztuki. Choć jej kolekcjonowanie uchodzi za skomplikowane hobby dla znawców, to zakup prac artystów żyjących, czy też niedawno zmarłych, to jedna z najlepszych inwestycji w dzieła sztuki.

Na początku wykładu omówimy najważniejsze pojęcia związane ze sztuką współczesną. Powiemy również, jak odkrywać ciekawych artystów i najlepsze prace. Przedstawimy najistotniejsze zasady i mechanizmy tego segmentu rynku sztuki – jak kształtują się ceny wybranych artystów, jak kształtuje się popyt i podaż, jaki wpływ na nie mają działania promocyjne oraz jaka jest rola ekspertów.

  • Po każdym ukończonym kursie otrzymujesz Certyfikat Rynku i Sztuki, potwierdzający zdobytą wiedzę.
  • Wszystkie zajęcia są prowadzone przez najlepszych w Polsce specjalistów związanych z rynkiem sztuki.
  • Zajęcia startują w styczniu 2023 roku, jednak można dopisywać się do trwającego kursu (wykłady są nagrywane, a kursanci mają 3 miesiące na ich odsłuchanie).
  • Spotykamy się raz w tygodniu na ok. 2 godziny. Kurs odbywa się za pomocą prostej w obsłudze platformy webinarowej, która daje możliwość swobodnej komunikacji na żywo. Zajęcia trwają 8 tygodni, wszystkie wykłady są dostępne w formie nagrań do odsłuchania o dowolnej godzinie.

Zobacz opinie kursantów

„Kursy są przygotowane bardzo profesjonalnie, a Organizatorzy zadbali o program poruszający wszystkie najważniejsze zagadnienia, na każdym etapie służąc wiedzą i pomocą. Wielkim plusem jest nauka w kameralnych grupach, umożliwiająca naukę w przyjaznej, otwartej atmosferze, oraz bezpośredni kontakt z ekspertami.

Osobiście uważam, że bardzo brakowało na naszym rodzimym rynku takiej formuły dla nas, osób z branży – artystów, kuratorów, galerzystów, marszandów, kolekcjonerów.” – opinia kursantki

PLAN KURSU:

Tydzień 1: Inwestowanie w sztukę- wstęp | 12.01.2023
Anna Niemczycka-Gottfried – live 2h

Tydzień 2: Inwestowanie w sztukę dawną | 19.01.2023
Karolina Bańkowska (Connaisseur) – live 2h

Tydzień 3: Stopy zwrotu i ryzyko na polskim rynku malarstwa | 26.01.2023 – dr Anna Lucińska
– live 2h

Tydzień 4: Inwestowanie w młodą sztukę | 02.02.2023
Pilipczuk Gallery (galeria prezentująca polskich artystów
w Danii) – live – 2h

Tydzień 5: Inwestowanie w sztukę. Art Banking
09.02.2023 | Andrzej Haraburda – live 2h

Tydzień 6: Inwestowanie w rzeźbę współczesną |
16.02.2023 | Totuart, Dominik Zieliński – live 2h

Tydzień 7: Sztuka współczesna i powojenna. | 23.02.2023
– live 2h

Tydzień 8: Podsumowanie, zakończenie, rozdanie Certyfikatów 02.03.23 – Anna Niemczycka-Gottfried – live

Zobacz więcej/kup

Prowadzący
Anna Niemczycka-Gottfried

Anna Niemczycka-Gottfried

rynekisztuka.pl
Promotorka sztuki i artystów, wydawca oraz redaktor naczelna portalu www.rynekisztuka.pl (jednego z największych serwisów dla kolekcjonerów w Polsce), doradca na rynku sztuki. Twórczyni NIEMCZYCKA GALLERY.

Roman Kaczkowski

Roman Kaczkowski

Ukończył historię sztuki na UJ, studia poświęcił na zgłębianie tajemnic rynku sztuki. Tej tematyce też poświęcił swoją prace magisterską. Po studiach rozpoczął pracę w instytucjach polskiego rynku sztuki. W pierwszej kolejności w galerii Piotra Nowickiego, następnie wydawnictwo Art&Business, by w końcu rozwinąć swoje umiejętności w domu aukcyjnym DESA Unicum, gdzie przez 6 lat zajmował się doradztwem w zakresie inwestowania w dzieła sztuki, budowania kolekcji dzieł sztuki. Od dwóch lat realizuje swój własny projekt ARX Gallery, która zajmuje się najlepszą klasyką polskiej sztuki powojennej.

Paweł Terpiłowski

Paweł Terpiłowski

Radca prawny specjalizujący się w prawnych aspektach sprzedaży oraz podatkach pośrednich. Doświadczenie zawodowe zdobywał w kancelariach prawnych oraz korporacjach międzynarodowych. Autor wielu publikacji prawniczych i podatkowych, m.in. dla Wolters Kluwer, Rzeczpospolita, Forbes, Infor, a także szkoleniowiec
z zakresu prawa i podatków.

Andrzej Haraburda 

Andrzej Haraburda 

 Od prawie 30 lat zawodowo zajmuje się inwestycjami na rynkach kapitałowych.  Jego zainteresowanie skierowało się na rynek inwestycji alternatywnych: surowce, nieruchomości i rynek sztuki. Pracował jako kierownik domów maklerskich w Polsce oraz USA oraz jako analityk i wykładowca w Wielkiej Brytanii. Pracuje także jako Art Advisor i pomaga budować kolekcje głównie młodej sztuki, ze szczególnym uwzględnieniem jej aspektu inwestycyjnego. Współzałożyciel Galerii Kolekcjoner.

Karolina Bańkowska

Karolina Bańkowska

Historyczka sztuki, doświadczona antykwariuszka i specjalistka ds. malarstwa polskiego końca XIX i pierwszej połowy XX wieku, ze szczególnym uwzględnieniem artystów środowiska krakowskiego. Prowadzi wykłady na temat pracy i warsztatu antykwariusza oraz polskiej sztuki dawnej.

ART KONSULTACJE
Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz konsultacje dla artystów

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.