szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Prowadzący kursy

Piotr Lengiewicz

Piotr Lengiewicz

Prezes domu aukcyjnego Rempex, który od 1990 roku działa na polskim rynku. Pomysłodawca i organizator Warszawskich Targów Sztuki. Zorganizował blisko 500 wystaw oraz różnego rodzaju aukcji dzieł sztuki i antyków.

Prowadzący kursu: “Świat i rynek sztuki” 

Piotr Bazylko

Piotr Bazylko

Kolekcjoner i pisarz. Od ponad 20 lat aktywnie związanyz rynkiem sztuki. Razem z Krzysztofem Masiewiczem prowadził kultowego bloga o kolekcjonowaniu „ArtBaazar”, który znacząco wpłynął na polski rynek sztuki. Autor „Przewodnika kolekcjonera sztuki najnowszej” oraz  „Przewodnika kolekcjonera sztuki najnowszej 2”.

 

Prowadzący kursu: “Świat i rynek sztuki”

Roman Kaczkowski

Roman Kaczkowski

Ukończył historię sztuki na UJ, studia poświęcił na zgłębianie tajemnic rynku sztuki. Tej tematyce też poświęcił swoją prace magisterską. Po studiach rozpoczął pracę w instytucjach polskiego rynku sztuki. W pierwszej kolejności w galerii Piotra Nowickiego, następnie wydawnictwo Art&Business, by w końcu rozwinąć swoje umiejętności w domu aukcyjnym DESA Unicum, gdzie przez 6 lat zajmował się doradztwem w zakresie inwestowania w dzieła sztuki, budowania kolekcji dzieł sztuki. Od dwóch lat realizuje swój własny projekt ARX Gallery, która zajmuje się najlepszą klasyką polskiej sztuki powojennej.

prof. Aneta Pawłowska

prof. Aneta Pawłowska

prof. Uniwersytetu Łódzkiego, historyk sztuki i historyk. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, Prodziekan Wydziału Filozoficzno-Historycznego Uniwersytetu Łódzkiego. Od 2015 r. Rzeczoznawca Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu w zakresie w zakresie opieki nad zabytkami w dziedzinie malarstwa polskiego i powszechnego XIX-XXI wieku, ze szczególnym uwzględnieniem sztuki afrykańskiej oraz audiodeskrypcji dzieł sztuki. Autorka kilkudziesięciu ekspertyz wykonanych m.in. potrzeby Departamentu Ochrony Zabytków oraz muzeów.

prof. dr hab. Krzysztof Borowski

prof. dr hab. Krzysztof Borowski

Od blisko 30 lat związany jest z rynkiem finansowym, na którym pracował jak makler i doradca inwestycyjny, a także private bankier. Posiada doświadczenie zawodowe zarówno na rynku krajowym jak i zagranicznym. Jest wykładowcą Szkoły Giełdowej, specjalistycznych wykładów z zakresu inwestowania a także studiów doktoranckich i podyplomowych na SGH. Autor ok. 150 publikacji z zakresu bankowości i finansów, w tym kilkunastu monografii. Wykładał na kilku uniwersytetach europejskich w j. angielskim i hiszpańskim. Główne obszary zainteresowania: analiza techniczna, analiza fundamentalna, finanse behawioralne, rynek surowców i towarów (commodities), inwestycje alternatywne, private banking oraz wealth management.

Karolina Nowak-Sarbińska

Karolina Nowak-Sarbińska

Ekspert sztuki współczesnej, niezależny art advisor. Zajmuje się tworzeniem prywatnych i firmowych kolekcji dzieł sztuki. Doradzała przy zakupach prac m.in. Wojciecha Fangora, Magdaleny Abakanowicz, Andrzeja Wróblewskiego, Jerzego Nowosielskiego czy Wilhelma Sasnala. Współpracuje z czołowymi galeriami sztuki, wiodącymi artystami, kolekcjonerami prywatnymi oraz domami aukcyjnymi. Koordynuje wszelkie kwestie związane z obsługą kolekcji dzieł sztuki: transport, ubezpieczenie, magazynowanie, oprawę, aranżację dzieł sztuki we wnętrzu, konserwację i dokumentację. Specjalizuje się w szkoleniach dla firm, których celem jest przybliżenie uczestnikom specyfiki rynku sztuki poprzez poznanie podmiotów na nim działających oraz zasad jakie na nim obowiązują. Jest wykładowczynią studiów podyplomowych „Sztuka współczesna. Wiedza i Rynek”

Andrzej Haraburda 

Andrzej Haraburda 

 Od prawie 30 lat zawodowo zajmuje się inwestycjami na rynkach kapitałowych.  Jego zainteresowanie skierowało się na rynek inwestycji alternatywnych: surowce, nieruchomości i rynek sztuki. Pracował jako kierownik domów maklerskich w Polsce oraz USA oraz jako analityk i wykładowca w Wielkiej Brytanii. Pracuje także jako Art Advisor i pomaga budować kolekcje głównie młodej sztuki, ze szczególnym uwzględnieniem jej aspektu inwestycyjnego. Współzałożyciel Galerii Kolekcjoner.

Stefania Olbrycht

Stefania Olbrycht

Historyk sztuki, kurator w Piękna Gallery w Warszawie oraz koordynator wystaw w nowojorskiej galerii Green Point Projects. Zarówno naukowo jak i zawodowo specjalizuje się w polskiej sztuce powojennej. Oprócz organizacji wystaw i aukcji zajmuje się doradztwem w zakresie budowania kolekcji oraz inwestowania w sztukę. Doświadczenie zdobywała m.in. w Galerii Fibak obserwując życie jednej z najważniejszych kolekcji polskiej sztuki współczesnej.

Renata Kluza

Renata Kluza

W latach 2016-2018 dyrektor artystyczna Galerii Gruning.
Od 2019 roku właścicielka Galerii Konkluzja.
Zajmuje się promowaniem najciekawszych artystów młodego pokolenia.
Autorka cyklu wywiadów dla portalu Rynek i Sztuka.

Prowadzący kursu: “Świat i rynek sztuki”

Paweł Terpiłowski

Paweł Terpiłowski

Radca prawny specjalizujący się w prawnych aspektach sprzedaży oraz podatkach pośrednich. Doświadczenie zawodowe zdobywał w kancelariach prawnych oraz korporacjach międzynarodowych. Autor wielu publikacji prawniczych i podatkowych, m.in. dla Wolters Kluwer, Rzeczpospolita, Forbes, Infor, a także szkoleniowiec
z zakresu prawa i podatków.

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.