szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
SKLEP BANER DUŻY

Spotkanie w Piękna Gallery

08.07.2021

Uroczyste zakończenie naszego kursu “Świat i rynek sztuki” odbyło się w warszawskiej “Piękna Gallery” 3 lipca 2021 roku. Niespodzianką było pojawienie się Anny Szprynger znanej artystki, której wystawę można obecnie podziwiać w galerii. 

“Świat i rynek sztuki” był pierwszym z naszych kursów przewidzianych na ten rok. Mieliśmy ogromną przyjemność gościć na naszych wykładach najlepszych w Polsce specjalistów, którzy na co dzień zajmują się sztuką. Jednak kursy to nie tylko fantastyczni prowadzący, ale przede wszystkich uczestnicy podchodzący do sztuki z pasją i zaangażowaniem. Dlatego po 8 tygodniach wspólnej pracy, postanowiliśmy spotkać się na żywo w Warszawie.

Spotkanie było możliwe dzięki uprzejmości jednej z naszych prowadzących Stefanii Olbrycht,  historyczki sztuki, kuratorki w Piękna Gallery oraz koordynatorki wystaw w nowojorskiej galerii Green Point Projects. To właśnie w czasie jednego z wykładu dla naszych kursantów, który transmitowała na żywo właśnie z warszawskiej galerii, narodził się pomysł na spotkanie w otoczeniu sztuki. 

3 lipca o godzinie 17.00 w “Piękna Gallery” zaczęli pojawiać się uczestnicy kursu. Spotkanie rozpoczęło się od pełnych pasji dyskusji o sztuce wspólnie z twórczynią portalu Rynek i Sztuka – Anną Niemczycką-Gottfried, która prowadziła także wykład otwierający kurs. Następnie kursanci odebrali Certyfikaty Rynku i Sztuki, potwierdzające zdobytą wiedzę. 

Uczestnicy mogli poznać także Annę Szprynger – artystkę, której prace były omawiane podczas wykładów a obecnie ich ekspozycja trwa w galerii. Malarka opowiedziała o nowym cyklu “Jętki”, który znacząco różni się od geometrycznych kształtów, z którymi była kojarzona do tej pory. 

Kursanci mieli okazję wymienić się swoimi przemyśleniami z artystką, kuratorami galerii, Anną Niemczycką-Gottfried, a nawet z kilkoma kolekcjonerami których odbiór prac z galerii zbiegł się ze spotkaniem dla uczestników naszych kursów.

Wydarzenie było fantastycznym doświadczeniem zarówno dla uczestników, jak i prowadzących. Mamy nadzieję, że czeka nas wiele podobnych wydarzeń, a nasze kursy pozwolą pasjonatom sztuki na spotkania nie tylko w przestrzeni wirtualnej, ale także na żywo, oraz stworzą wiele okazji do obcowania ze sztuką i artystami w galeriach czy muzeach. 

Zachęcamy Państwa, aby dołączyć do trwającego obecnie kursu “Inwestowanie w sztukę współczesną” oraz do zapisów na kursy ruszające jesienią. Przygotowujemy także warsztaty w przestrzeni muzealnej. Bieżące wydarzenia mogą Państwo śledzić dzięki Newsletterowi Rynku i Sztuki.

Rynek i Sztuka - logotyp

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

ART KONSULTACJE
Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.