szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
SKLEP BANER DUŻY

Spotkanie na Warszawskich Targach Sztuki

30.11.2021

27 listopada 2021, podczas 18 Warszawskich Targów Sztuki odbyło się drugie spotkanie Rynku i Sztuki przygotowane z myślą o uczestnikach kursów online. Wydarzenie prowadzone przez redaktor naczelną Rynku i Sztuki – Annę Niemczycką-Gottfried, miało charakter otwarty, dzięki czemu zarówno kursanci, artyści, galerzyści, jak i czytelnicy portalu mieli okazję do rozmowy przy lampce wina.

Do tej pory odbyły się dwie edycje kursu “Świat i rynek sztuki”, a także pierwsza edycja “Budowania marki artystycznej”. Obecnie trwa kolejna odsłona “Inwestowania w sztukę współczesną”. Mimo wirtualnej formuły zajęć, kursanci od początku tworzyli zżytą grupę, której wcześniejsze spotkanie odbyło się w Piękna Gallery (także obecnej na WTS). 

Na Warszawskich Targach Sztuki zjawili się także prowadzący kursy. Piotr Lengiewicz – prezes domu aukcyjnego Rempex, a także pomysłodawca i organizator targów prowadził zajęcia dotyczące rynku aukcyjnego w Polsce podczas kursu Świat i Rynek Sztuki. Stefania Olbrycht z Piękna Gallery uczyła kursantów o sztuce współczesnej, a Andrzej Haraburda prowadził wykład o inwestowaniu. 

Podczas spotkania najwięcej emocji wzbudził temat NFT – zarówno przez wejście niewymienialnych tokenów na Giełdę Papierów Wartościowych, jak i aukcję NFT, która odbyła się na targach. Cyfrowa rzeźba Tomasza Górnickiego sprzedała się za 265 000 zł.

Spotkania z kursantami i czytelnikami zawsze są dla nas wyjątkowe. Z niecierpliwością wyczekujemy kolejnych okazji do pasjonujących rozmów i możliwości poznania się na żywo.

Rynek i Sztuka - logotyp

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

ART KONSULTACJE
Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.