szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Baner Magazyn RiSZ no4
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

15% abstrakcji. Alfons Mazurkiewicz i Anna Raczyńska

Kategorie wydarzeń:

15.11.2019 - 12:00
29.02.2020 - 18:00

To już kolejna wystawa z cyklu 15% abstrakcji! Odbędzie się 15 listopada w galerii Mieszkanie Gepperta i zaprezentuje twórczość Alfonsa Mazurkiewicza i Anny Raczyńskiej.

Fundacja Art Transparent 15% abstrakcji organizuje cykl wystaw, który zaprasza młodych, związanych z Wrocławiem artystów do zapoznania się i nawiązania dialogu z twórczością nestorów lokalnej sceny artystycznej – zwłaszcza tych współtworzących niegdyś tak zwaną Grupę Wrocławską.

Duch abstrakcjonizmu, który zawsze towarzyszył twórczości Alfonsa Mazurkiewicza wyewoluował z fascynacji pejzażem, naturą, często także z inspiracji postacią ludzką – dowody tego znajdziemy na wystawie. Obiekty i instalacje Anny Raczyńskiej wchodzą w dialog z tradycją, dawne rozwiązania przekładając nie tylko na wizualny język współczesności, ale także na dzisiejsze rozumienie tematów i inspiracji, które zdawałyby się uniwersalne.

Z tego powodu „Eco-anxiety”, tak zwany „lęk klimatyczny” odgrywa ważną rolę w propozycji Raczyńskiej. Zjawisko to opisano po raz pierwszy w 2011 roku. Rozprzestrzenia się ono na niebagatelną skalę i pogłębia się wraz ze wzrostem świadomości społeczeństw na temat zmian środowiskowych, wywołując u wielu stres i depresję. Nieco ironizując, artystka tłumaczy tradycyjne odniesienia do natury na język współczesnych lęków. Nie pozostawia ich jedynie w sferze pewnej oswojonej już w kulturze i sztuce nostalgii, nie tworzy z nich tylko i wyłącznie pretekstu do formalnych i kompozycyjnych rozważań.

Godziny otwarcia galerii

pn. – wt.,  czw.–pt. 10:00-14:00

śr. 12:00–18:00

sb, nd. nieczynne

Szczegóły

Początek:
15.11.2019 - 12:00
Koniec:
29 lutego - 18:00
Kategorie wydarzeń:
Strona www:
www.arttransparent.org

Miejsce

Galeria Mieszkanie Gepperta
Ofiar Oświęcimskich 1/2
Wrocław,
+ Google Map

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.