szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Cracow Art Week Krakers
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

2 Aukcja Sztuki Współczesnej DNA w Opolu

Kategorie wydarzeń:

26.04.2014 - 19:00

W sobotę 26 kwietnia 2014r. w Opolu w Galerii Handlowej Solaris Center o godzinie 19.00 odbędzie się  2 Aukcja Sztuki patronat rynekisztuka.plWspółczesnej. Już po raz drugi Dom Aukcyjny DNA organizuje te artystyczne wydarzenie, które ma na celu promocję polskiej sztuki współczesnej wśród Opolan.

Na 2 Aukcji Sztuki będą wystawione prace artystów, którzy pomimo młodego wieku wykazują ogromny talent artystyczny i zdobyli już uznanie w polskim środowisku artystycznym.

Polecamy Państwa uwadze szereg ciekawych prac, stworzonych przez utalentowane polskie artystki, takie jak Viola Tycz, Lenka Kubica, Edyta Hul, Anna Sikora, Ewa Zwarycz i inne. Artystki reprezentują różne style i metody twórcze, odwołują się do rożnych tematów, ale łączy je oryginalność i najwyższa jakość sztuki.

Warte uwagi są też dzieła młodych polskich artystów: Grzegorza Klimka, Stanisława Tomalaka, Wojciecha Brewki, Marcina Painty i innych. Sztuka, którą tworzą, odznacza się nie tylko nieszablonowością tematów, ale też różnorodnością używanych środków malarskich. Na przykład,    wielokrotny uczestnik aukcji Grzegorz Klimek podczas pracy wykorzystuje wiele zróżnicowanych mediów, które w trakcie mieszania, rozdrapywania i odmalowywania na nowo dają oryginalne efekty strukturalne. Podobnie nieustannie eksperymentuje artysta Stanisław Tomalak, który będąc chemikiem z wykształcenia, zawsze stosuje autorskie techniki i nietypowe tworzywa.

Wśród wystawionych na aukcji prac, znajdą się również obrazy autorstwa dwóch utalentowanych autorek z Ukrainy – Natalii Pastuszenko i Anny Kushch.

Aukcja w Opolu będzie mieć charakter otwarty, więc dołączyć się do świetnej kulturalnej zabawy może każdy.  A przyjść naprawdę warto – aukcja to okazja do przeżycia wyjątkowo przyjemnego wieczoru, pełnego magii sztuki i doprawionego szczyptą emocji.  Dzieła, nabyte podczas aukcji, z pewnością będą cieszyć oko, staną się wyjątkową ozdobą wnętrza domu lub biura, a także mogą być dobrą inwestycją.

Już od 17 kwietnia obrazy będzie można oglądać na wystawie przedaukcyjnej w Restauracji Sushi Sun w Solaris Center. Zainteresowani uczestnictwem w aukcji proszeni są o wcześniejszą rejestrację na stronie www.wda.dnagallery.pl.

Szczegóły

Data:
26.04.2014
Godzina:
19:00
Kategorie wydarzeń:

Organizator

Galeria DNA
Telefon:
+ 48 (71)797 80 78
Adres e-mail:
biuro@dnagallery.pl
Strona internetowa:
http://www.dnagallery.pl

Miejsce wydarzenia

Solaris Center
Plac Kopernika 16
Opole,
+ Google Map

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.