szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
SKLEP BANER DUŻY
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

4 Targi Sztuki „Kraków Art Expo”

Kategorie wydarzeń:

09.05.2014 - 17:00
11.05.2014 - 17:00

Targi Sztuki „Kraków Art. Expo 2014” już po raz czwarty odbędą się w zespole dworsko-parkowym w Tomaszowicach, w dniach od 9-11.05.2014. Wybór miejsca nie jest przypadkowy, wpisuje się doskonale w tradycję : ziemiaństwo jako warstwa społeczna zawsze kształtowało oblicze polskiej gospodarki i polityki, ale co w tym przypadku istotne – i polskiej kultury.
Targi Sztuki w Dworze w Tomaszowicach mają na celu propagowanie działalności artystycznej twórców rodzimych, jak i zagranicznych. Zadaniem ich jest próba stworzenia „rynku kreatywnego”, który umożliwi artystom dotarcie zarówno do osób mogących wprowadzić ich twórczość na rynek, takich jak: marszandzi, właściciele domów aukcyjnych, galerii i antykwariatów, jak i do odbiorców sztuki współczesnej, z różnych względów zainteresowanych twórczością artystyczną: pasjonatów i kolekcjonerów prywatnych bądź państwowych.

patronat rynekisztuka.pl

Impreza ta popularyzuje też młodą sztukę, a być może pozwoli dotrzeć do dotychczas niezauważonych twórców i wspomóc ich promocję. Tym bardziej, że na Targach wystawione zostaną dzieła z wszelkiego rodzaju dziedzin twórczości artystycznej: malarstwa, grafiki, rzeźby, fotografii, jak również „młodych”, współczesnych technik, wykorzystujących najnowsze środki przekazu.

Ważną częścią planowanych Targów będzie również akcja o charakterze charytatywnym: zebranie podarowanych przez wystawców dzieł sztuki i przekazanie ich Fundacji Zdrowia Dziecka na rzecz Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika w Krakowie. Na odwiedzających będzie czekało mnóstwo atrakcji zarówno dla miłośników sztuki, dorosłych oraz tych najmłodszych – dzieci. Warsztaty edukacyjne, wykłady, spotkania i dyskusje, sprawią, iż może to być również doskonała okazja do międzypokoleniowej integracji i wspólnego obcowania, także na łonie natury, z kulturą dawną i współczesną.

Źródło: Kraków Art Expo 2014

Szczegóły

Początek:
09.05.2014 - 17:00
Koniec:
11.05.2014 - 17:00
Kategorie wydarzeń:

Miejsce wydarzenia

Krakowskie Centrum Konferencyjne Dwór w Tomaszowicach
Krakowska 68
Tomaszowice, 32-085 Polska
+ Google Map

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.