szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„Algae” – indywidualna wystawa Magdaleny Salome

Kategorie wydarzeń:

16 lutego - 09:00
10 marca - 21:00

Magdalena Salome

15 lutego Służewski Dom Kultury zaprasza na wernisaż indywidualnej wystawy Magdaleny Salome. „Algae” przedstawia cykl prac inspirowanych pierwotnymi roślinami – ich genezą, przekształceniami, którym ulegały oraz pełną subtelności siłą. Z wystawą idealnie współgra przestrzeń budynku galerii łącząca sztukę z ekologicznymi rozwiązaniami. 

Seria prac autorstwa Magdaleny Salome opiera się na stworzonych samodzielnie przez artystkę roślinnych tuszach. Powstały one w procesie macerowania i gotowania materii roślinnej. Uzyskany przez Magdalenę Salome efekt był zaskakujący, a kolor, odcień i przejrzystość tusz idealnie odzwierciedlają zmienność naturalnych procesów, którym ulegały rośliny. 

Prace artystki doskonale oddają jej wrażliwość nie tylko na naturę, ale i zastaną rzeczywistość. Twórczość Magdaleny wpisuje się w nurt bio-abstrakcji, a podstawę cyklu „Algae” stanowi sieć zróżnicowanych tkanek i organicznych kształtów.

 

Magdalena Salome to warszawska artystka łącząca w swoich pracach naukę i sztukę. Zajmuje się rysunkiem, malarstwem, grafiką artystyczną oraz tworzeniem instalacji. W 2018 roku ukończyła z wyróżnieniem Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie w Pracowni Grafiki Koncepcyjnej i Intermedialnej pod kierunkiem prof. Andrzeja Węcławskiego i dr. Mateusza Dąbrowskiego. Jej prace był prezentowane na światowych wystawach w krajach takich jak Portugalia, Węgry, Słowacja czy Wielka Brytania. W Polsce twórczość Salome można było oglądać m.in w Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Katowicach i Rzeszowie. W zbiorach Polskiej Akademii Nauk znajduje się jedna praca z „Algae”.

Wystawa „Algae” w Służewskim Domu Kultury, Galeria Przy Kozach

Wernisaż: 15 lutego 2022, godzina 19:00

Wystawa czynna do 10 marca 2022, od poniedziałku do niedzieli w godzinach otwarcia Służewskiego Domu Kultury, wstęp wolny

 

Artystka:

https://magdalena-salome.com
https://www.instagram.com/m.salo/

Organizator

Służewski Dom Kultury
Telefon:
22 843-91-01
Adres e-mail:
sdk@sdk.waw.pl
Strona internetowa:
https://www.sdk.waw.pl/

Miejsce wydarzenia

Służewski Dom Kultury w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy
ul. Bacha 15
Warszawa, mazowieckie 02-743 Poland
+ Google Map
Telefon:
22 843-91-01
Strona internetowa:
https://www.sdk.waw.pl/

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.