szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Rynek sztuki bez tajemic
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Andrzej „Dudi” Dudziński – Najeźdźcy wyobraźni

Kategorie wydarzeń:

26.09.2020 - 17:00
22.10.2020 - 20:00

Andrzej "Dudi" Dudziński – Najeźdźcy wyobraźni

Andrzej Dudziński, Autoportret

26 września o godz. 17:00 odbędzie się wernisaż wystawy Andrzeja „Dudi” Dudzińskiego pt. „Najeźdźcy wyobraźni” w Leonarda Art Gallery (Plac Konesera 8 – pasaż Konesera, Warszawa). Wystawa potrwa od 27 września do 22 października 2020 r. 

Andrzej Dudziński to artysta o barwnym życiorysie, zdumiewającym poczuciu humoru i wybitnym dorobku artystycznym. Mieszkał i tworzył w Londynie oraz Nowym Jorku. Wystawiał swoje prace w muzeach od Warszawy przez Paryż po Tokio. Znany jest jako: rysownik, ilustrator, malarz, plakacista, fotograf, performer, satyryk. Wystawa obejmować będzie szerokie spektrum twórczości Andrzeja Dudzińskiego począwszy od ilustracji przez, asamblaż, grafikę po malarstwo. Zaprezentowane zostaną zarówno najnowsze jak i wczesne prace artysty.

Andrzej Dudziński (pseud. Dudi) urodził się w Sopocie w 1945 r. Studiował architekturę na Politechnice Gdańskiej w latach 1966-68, a następnie przeniósł się na architekturę wnętrz i grafikę do gdańskiej PWSSP. Zakończył studia na ASP w Warszawie na Wydziale Grafiki, w pracowni plakatu Henryka Tomaszewskiego. Zdobył międzynarodowe uznanie i sławę. Jego grafiki zdobią takie czasopisma jak: „The New York Times”, „Newsweek”, „Rolling Stone”, „Vanity Fair” czy „Time”.

 

Grafika (góra): Andrzej Dudziński

Szczegóły

Początek:
26.09.2020 - 17:00
Koniec:
22.10.2020 - 20:00
Kategorie wydarzeń:

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.