szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

ANNA HERMAN | KODō. WYSTAWA MALARSTWA

Kategorie wydarzeń:

15.04.2023
20.05.2023

Anna Herman wystawa

Galeria Sztuki Platon we Wrocławiu zaprasza na pierwszą indywidualną wystawę Anny Herman – „Kodō”. Wernisaż odbędzie się 15 kwietnia o godzinie 18:00 w siedzibie galerii przy Krupniczej 13. Prace wrocławskiej artystki będzie można oglądać do 20 maja 2023 roku.

Kodō (古道, „the ancient way”/ „pradawne obyczaje” )

Anna Herman wystawaAnna Herman, znana z wielkoformatowych obrazów abstrakcyjnych, których nastrój można określić jako wciągający, niepokojący, zastygły w nieustającym procesie przemiany… na nadchodzącej wystawie, zaprezentuje zgoła odmienne prace. Tym razem artystka zaprasza widza do Kraju Kwitnącej Wiśni, gdzie granice między materią ożywioną a nieożywioną często zacierają się za sprawą boskiego pierwiastka „kami” (w Shinto; bóstwo, istota o nadprzyrodzonych mocach), który ożywia i przenika wszystko.

„Póki żyję, zawsze wzorem będzie dla nas świat duchów…” (Kojiki)

Na ekspozycji zostaną zaprezentowane dwa cykle prac – pierwszy z nich ukaże przedstawienia zainspirowane jednym z najważniejszych tekstów literackich Japonii jakim jest „Kojiki”. Drugi, zatytułowany „Onno Monogatari” cykl, związany jest z popularnymi w epoce Edo (17-19 wiek) przedstawieniami, a w szczególności upiornym światem „Yokai”. Termin w swoim pierwotnym znaczeniu oznaczał tyle co „zjawa” i obejmował cały szereg nadprzyrodzonych i niewytłumaczalnych zjawisk.

Anna Herman (nazwisko panieńskie Kiszka) urodziła się 7 lipca 1994 roku w Rybniku. Studiowała na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. W 2018 roku obroniła dyplom w pracowni malarskiej Mariana Waldemara Kuczmy. Obecnie doktorantka na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Artystka brała udział w wielu wystawach zbiorowych oraz jest laureatka wielu nagród.

Wernisaż: 15 kwietnia o godzinie 18:00 w siedzibie Galerii Sztuki Platon przy Krupniczej 13 we Wrocławiu.

Wystawa potrwa do 20 maja 2023 roku.

Szczegóły

Początek:
15.04.2023
Koniec:
20.05.2023
Kategorie wydarzeń:

Miejsce wydarzenia

Galeria Sztuki Platon
Krupnicza 13
Wrocław, 50-075 Polska
+ Google Map

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.