szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
KURSY ONLINE NOWA EDYCJA JESIEŃ
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

ArtVilnus’19

Kategorie wydarzeń:

30.05.2019 - 08:00
02.06.2019 - 17:00

€8,80

Międzynarodowe Targi Sztuki Współczesnej ArtVilnius w Wilnie to największe wydarzenie ze sztuką wizualną w krajach nadbałtyckich, które obchodzi w tym roku swoją 10. rocznicę.

Rynek i Sztuka ma ogromną przyjemność wspierać patronatem medialnym jubileuszową edycję targów na Litwie, która odbędzie się w dniach od 30 maja do 2 czerwca w wyjątkowej przestrzeni Centrum Targowo-Kongresowego LITEXPO. Organizatorzy ArtVilnius’19 kierują uwagę widzów na francuską scenę sztuki współczesnej, dzięki programowi opracowanemu przez Aurélie Faure, znaną również jako Katarina Stella. Targi goszczą w tym roku galerie z Paryża, Berlina, Moskwy, Florencji i Wiednia oraz z terenu całej Litwy. Oprócz tego, na 10. edycji ArtVilnius zobaczymy wystawców z Łotwy, Estonii, Danii, Włoch, Białorusi i Polski, którą reprezentować będzie Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK swoją specjalną ekspozycją.

Na Litwie od 30 maja do 2 czerwca zobaczymy wszechstronnie przygotowaną, konceptualną prezentację francuskiej sztuki współczesnej – od światowej klasy tworzących trendy galerii, po projekty solowe młodych, innowacyjnych artystów. Kuratorka tegorocznych targów sztuki współczesnej ArtVilnius współpracowała z Fondation d’entreprise Hermès i projektem Nuit Blanche, jak również z galerią Emanuela Perrotina i Evy Hober.

Obok głównego programu targów, odbędzie się wiele projektów i wydarzeń. Odwiedzający będą mieli okazję zobaczyć międzynarodową wystawę instalacji, rzeźby i performance “The Path”, wziąć udział w konferencjach oraz przyjrzeć się rozdaniu nagród dla najlepszych artystów i galerii. Po godzinach organizatorzy zapraszają wszystkich uczestników na wieczorne wycieczki po wileńskich galeriach, muzeach i odkrywania miasta Wilna.

fot. góra: ArtVilnius artfair flags, photo: Rytis Seskaitis, 2018, źr. materiały pozyskane dzięki uprzejmości organizatora

oprac. Żaneta Wańczyk

Szczegóły

Początek:
30.05.2019 - 08:00
Koniec:
02.06.2019 - 17:00
Koszt:
€8,80
Kategorie wydarzeń:

Miejsce wydarzenia

Litewskie Centrum Targowo-Kongresowe LITEXPO
Laisvės pr. 5
Vilnius, 04215 Litwa
+ Google Map
Strona internetowa:
http://www.artvilnius.com

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.