szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Aukcja kuratorska „Jan Adamski. Okiem estety”

Kategorie wydarzeń:
,

06.11.2022 - 19:00
20:00

Jan Adamski

Dom aukcyjny Salonou zaprasza na pierwszą tegoroczną aukcję kuratorską „Jan Adamski. Okiem estety”, która odbędzie się już w niedzielę 6 listopada.

Kuratelę nad aukcją przyjął znany z zamiłowania do męskiej elegancji bloger i esteta – pan Jan Adamski. Katalog sporządzony we współpracy z Panem Janem obfituje w proste formy, harmonijne barwy i stonowaną krzykliwość.

Wyselekcjonowani twórcy w dużej części znajdują się na początku swojej artystycznej drogi, ale już zostali dostrzeżeni przez kolekcjonerów oraz budzą nadzieję na przyszłość. 

Jak napisał Pan Jan, „(…) muszę … zaznaczyć, że nie znam się na sztuce i zupełnie nie mam rozeznania w rynku sztuki. Jaki zatem był sens podjęcia się roli kuratora aukcji? Na tym właśnie polegał zamysł organizatorów, żeby wyboru prac dokonał ktoś nie związany z rynkiem i nie mający podbudowy teoretycznej do oceny prac. Ale – jak to ujęli – posiadający niekwestionowany zmysł estetyczny. Pan Łukasz Szostak, namawiając mnie do włączenia się w przygotowywanie aukcji, powiedział: zarówno w malarstwie jak i w ubiorze naczelną zasadą jest zawsze harmonia i spasowanie poszczególnych elementów w całość. I dodał, że zależy mu na wyborze prac: o spokojnym i harmonijnym charakterze.”

Jan Adamski

Jan Adamski

Na aukcji pojawią się m.in. prace Magdaleny Jędrzejczyk, rzeźby Konrada Ziółkowskiego czy litografie Bartłomieja Chwilczyńskiego (będącego także doktorem krakowskiej ASP). Pełna lista obiektów znajduje się w katalogu aukcyjnym. 

Więcej o aukcji na blogu Pana Jana:
https://janadamski.eu/2022/10/zapraszam-na-wernisaz-i-aukcje-sztuki-wspolczesnej/

Link do licytacji:
https://onebid.pl/pl/auction/-/4247

Szczegóły

Data:
06.11.2022
Godzina:
19:00 - 20:00
Kategorie wydarzeń:
,
Strona www:
https://onebid.pl/pl/auction/-/4247

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.