szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Aukcja obiektów po Barbarze Piaseckiej Johnson we Wrocławiu

Kategorie wydarzeń:

27.03.2015 - 18:00
20:00

Darmowy

patronat rynekisztuka.pl27 marca 2015 roku we Wrocławiu i w Warszawie odbędzie się pierwsza z cyklu aukcja obiektów gromadzonych przez kolekcjonerkę Barbarę Piasecką Johnson. Organizatorem całego przedsięwzięcia jest Antykwariat DAES we Wrocławiu.

plakat-do_netuJedna z instytucji charytatywnych założonych przez Barbarę Piasecką Johnson powstała w celu niesienia pomocy dzieciom i młodzieży dotkniętej autyzmem. Przekazała ona na rzecz Fundacji całą swoją bogatą kolekcję malarstwa polskiego oraz innych obiektów, przeznaczając dochód z ich sprzedaży na finansowanie długoterminowego programu szerzenia rzetelnych informacji na temat terapii autyzmu oraz na utworzenie wiodącego europejskiego ośrodka wczesnej interwencji, aby wprowadzać dzieci dotknięte tym schorzeniem w normalne życie.

 

W ramach przedsięwzięcia powstał w Gdańsku Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka (www.iwrd.pl), który oferuje skuteczną, opartą na wynikach najnowszych badań naukowych, profesjonalną terapię dzieci z zaburzeniami rozwoju, prowadzi własny program badawczy oraz szkoli wysokiej klasy specjalistów z Polski i Europy.  Instytut powstał w bliskiej współpracy z Princeton Child Development Institute i jest jedną z najbardziej cenionych tego typu placówek na świecie.

Zgodnie z życzeniem Fundatorki, środki uzyskane ze sprzedaży obiektów w katalogu (niedługo dostępny na stronie aukcji) przeznaczone są na rzecz ufundowanych przez nią instytucji charytatywnych. Na aukcji znajdą się przedmioty prawdziwie wysokiej klasy, m.in. renesansowe i barokowe meble, angielskie srebra, porcelana, szkło oraz przedmioty rzemiosła artystycznego. Co ważne, możliwość licytowania tych samych przedmiotów  z dwóch miejsc możliwa będzie, dzięki łączom internetowym. Jest to pierwsze wydarzenie tego typu w kraju!

 

 

 

 

Szczegóły

Data:
27.03.2015
Godzina:
18:00 - 20:00
Koszt:
Darmowy
Kategorie wydarzeń:
Strona www:
http://www.aukcjeisztuka.com.pl/

Organizator

Antykwariat DAES
Telefon:
71 34-372-80
Email:
info@daes-antyki.pl
Strona internetowa:
http://www.daes-antyki.pl/

Miejsce

Stara Giełda
plac Solny 16
Wrocław,
+ Google Map

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.