szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

BEZ KANTÓW Wystawa malarstwa Wacława Wantucha

Kategorie wydarzeń:

28 stycznia - 11:00
26 lutego - 18:00

Wacław Wantuch

Wacław Wantuch, ur. 1965 r. w Tuchowie – fotograf, pisarz, malarz, rzeźbiarz. Należy do grona najznamienitszych fotografów polskich zajmujących się aktem. Artysta znany jest z mistrzowskiego użycia światła, a także oryginalnych i nieoczekiwanych ujęć. 

Wantuch ukończył studia na krakowskim ASP, gdzie specjalizował się w rzeźbie zamienionej później na fotografię. W 2016 roku twórca powraca do malarstwa olejnego, własnoręcznie przygotowując farby i grunty na wzór starych mistrzów szkoły Flamandzkiej i Weneckiej.

 

Tematem malarskim dla artysty stało się ciało kobiety. To właśnie obnażone krągłości i kształty są ciągłą inspiracją do pracy twórczej Wantucha. 

Pracownia artysty znajduje się na wsi pod Krakowem. Jego prace można odnaleźć zarówno w zbiorach muzealnych we Wrocławiu, Krakowie i Opolu, jak i w wielu kolekcjach prywatnych. Twórca jest autorem ponad siedemdziesięciu wystaw indywidualnych. 

“Projekt “Bez kantów” to prezentacja obrazów będących gloryfikacją kobiecego ciała, przy którym ciało mężczyzny wydaje się być ciosane siekierą” – Wacław Wantuch

Na wystawie zostaną zaprezentowane prace malarskie Wacława Wantucha – stworzone za pomocą unikalnych metod oraz znakomitego warsztatu malarskiego.

WERNISAŻ: 27.01.2022 g.19:00 
WYSTAWA: 27.01 – 26.02.2022 
KURATOR: Anna Irena Brzezińska  

Szczegóły

Początek:
28 stycznia - 11:00
Koniec:
26 lutego - 18:00
Kategorie wydarzeń:
Strona www:
https://spotw.pl/pl/wydarzenia/663-bez-kantow

Miejsce wydarzenia

Galeria Sztuki SPOT \ W.
ul. Stalowa 33
Warszawa, mazowieckie Poland
+ Google Map

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.