szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Bujna – wystawa Anny Szprynger w galerii “Zamek” w Reszlu

Kategorie wydarzeń:

05.06.2022 - 08:00
05.08.2022 - 17:00

Anna Szprynger

Już 4 czerwca malarstwo Anny Szprynger zostanie zaprezentowane w przestrzeni średniowiecznego Zamku Reszel. Artystka jest obecnie jedną z najbardziej cenionych malarek sztuki najnowszej w Polsce, uważaną za kontynuatorkę tradycji awangardowych abstrakcjonistów.

Powstała jako miejsce do którego po Biennale w Wenecji trafiały ekspozycje polskiego pawilonu, Galeria “Zamek” prezentowała wystawy takich artystów jak Wojciech Fangor czy Natalia LL.

Na wystawie pojawi się także półakt artystki autorstwa rzeźbiarza Macieja Marschalla.

Tytuł „Bujna” nawiązuje do energii, którą można odnaleźć w moich pracach, i przekierowuje schematyczne myślenie o abstrakcji geometrycznej jak o zimnej i pozbawionej życia strukturze w przestrzenie pełne witalności i życia. – komentuje Anna Szprynger.

Anna Szprynger jest znana z minimalistycznego, geometrycznego stylu. Ciemne tło pokryte snopami światła stało się charakterystycznym elementem dla twórczości artystki. Na nadchodzącej wystawie pojawią się niepokazywane dotąd prace, których estetyka i język zarówno oddają dotychczasowy styl Szprynger, jak i sygnalizują nowy etap w jej twórczości. Bujość, rozkwit i życie symbolizowane są przez przenikający do ciemnych obrazów kolor. Za to Maciej Marshall – autor półaktu artystki – jest rzeźbiarzem, który konstruuje zmysłowe formy używając surowych, ciężkich materiałów takich jak drut czy odłamki metalu.

Galeria “Zamek” (związana z Biannale w Wenecji) począwszy od lat 80. XX wieku zgromadziła bogatą kolekcję sztuki współczesnej. Wśród prezentowanych prac znalazły się dzieła czołowych, polskich artystów takich jak Wojciech Fangor, Natalia LL czy Andrzej Wróblewski.

W przyszłości w ramach wystawy czasowej „Bujna” – wraz z rzeźbami Marshalla – będzie prezentowana w Hradcu nad Morawicą w Białym Zamku w Republice Czeskiej.

Bujna
Galeria Zamek w Reszlu
4.06 – 5.08 2022
Podzamcze 3, Reszel

Wernisaż – 4.06 godz. 18.00
Stowarzyszenie Kulturalne Zamek w Reszlu.

Szczegóły

Początek:
05.06.2022 - 08:00
Koniec:
05.08.2022 - 17:00
Kategorie wydarzeń:

Miejsce wydarzenia

Galeria „Bujna” Zamek Reszel
Podzamcze 3
Reszel, warmińsko-mazurskie 11-440 Poland
+ Google Map
Telefon:
89 755 01 09
Strona internetowa:
https://www.zamek-reszel.com/zamek/galeria-sztuki

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.