szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
MWW
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Cykl wystaw „pozapoznaniem” w Galerii Miejskiej Arsenał

Kategorie wydarzeń:
,

08.04.2016 - 18:00
05.05.2016 - 17:00

8 kwietnia w Galerii Miejskiej Arsenał w Poznaniu odbędzie się wystawa w ramach cyklu „pozapoznaniem”. To cykl wystaw przygotowanych w ramach wspólnej inicjatywy Galerii Miejskiej Arsenał, Galerii Centralne Oko, Galerii Rozruch oraz Think Art – Myślenie Sztuką. Wystawa potrwa do 3 maja. 

patronat_medialny_rynekisztuka

Adam Garnek, instrument wizualny TRĄBKA, stal nierdzewna, 2010, fot. M. Kaczyński, źródło: materiały prasowe

Adam Garnek, instrument wizualny TRĄBKA, stal nierdzewna, 2010, fot. M. Kaczyński, źródło: materiały prasowe

Projekt jest oddolnym przedsięwzięciem galerii, stowarzyszeń, fundacji i inicjatyw prywatnych oraz grup nieformalnych związanych z miastem Poznań. Ukazuje dorobek środowisk artystycznych, które rozpoczęły swoją aktywność w latach osiemdziesiątych lub na początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku.
Są to środowiska skupiające wokół siebie różnych artystów i odbiorców. Dynamika ich działania jest różna, tym co je łączy, jest ich lokalność. Eksponowane prace są mocno zindywidualizowane, tworzone poza kontekstem społecznym czy politycznym. Mamy tutaj do czynienia z zaangażowaniem skrajnie spersonalizowanym, zaangażowaniem obok czy wręcz poza doraźnością spraw bieżących, koncentracją na własnych poszukiwaniach. Jest to tym bardziej frapujące, jeśli zważymy na kształtowanie się osobowości artystów w skomplikowanym czasie zmian lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych minionego stulecia.

Tym co w jakiejś mierze wyróżnia pokazywane na wystawach dzieła jest to, że rozgrywają się przede wszystkim w sferze wizualnej. Powody ich powstania są w większości przypadków innej natury niż słowne dociekania i założenia. Możemy je oczywiście opisywać i objaśniać, ale warto zwrócić uwagę na ten ich wymiar, który się temu wymyka.
Dariusz Głowacki

POZAPOZNANIEM 08.04.2016 – 03.05.2016
Kurator: Dariusz Głowacki
Uczestnicy: Robert Bartoszek, Joanna Buczak, Adam Garnek, Dariusz Głowacki, Wojciech Idźkowski, Grażyna Kielińska, Danuta Krupska – Sołowiej, Izabela Rudzka, Anna Sieńkowska, Witold Zakrzewski
Miejsce: Galeria Miejska Arsenał, Stary Rynek 6, 61-772 Poznań

Szczegóły

Początek:
08.04.2016 - 18:00
Koniec:
05.05.2016 - 17:00
Kategorie wydarzeń:
,

Miejsce wydarzenia

Galeria Miejska Arsenał
Stary Rynek 6
Poznań, 61-772 Polska
+ Google Map

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.