szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
WILLA LENTZA
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

Wystawa „Harmonia światła, harmonia piękna” Dominiki Kędzierskiej w Galerii Wieża Sztuki

Kategorie wydarzeń:

10 marca
28 kwietnia

Dominika Kędzierska

Galeria Wieża Sztuki w Kielcach zaprasza na wystawę indywidualną Dominiki Kędzierskiej – artystki młodego pokolenia ukazującej piękno kobiet i natury. Wernisaż odbędzie się 10 marca o godz. 18:00. Wystawa potrwa do 28 kwietnia bieżącego roku.

Dominika Kędzierska (ur. 1996) tworzy w nurcie fotorealizmu, odwołując się w swoich pracach do synergii pomiędzy kobiecością, a naturą. Na wystawie zostanie zaprezentowanych kilkanaście obrazów olejnych z najnowszej serii.

„Inspiracje do cyklu Lights odnalazłam w naturze. Połączenie światła z wizerunkiem kobiecym ma w sobie pewną ulotność – utworzone przez nie kształty są nieco abstrakcyjne, a ono samo nie posiada określonej formy – zyskuje ją w kontakcie z obiektami, na które pada” – mówi malarka.

Na ekspozycję w Wieży Sztuki złoży się również kilka prac z cyklu Reflection – w ubiegłym roku niektóre z nich zostały zakwalifikowane do finału V Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego im. Leona Wyczółkowskiego (BWA Bydgoszcz) oraz Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego im. Krzysztofa Grzesiaka (Lębork). Pojawiły się także na 19. Warszawskich Targach Sztuki.

„Cykl Reflection zainspirowała wizyta w Musee de l’Orangerie w Paryżu. Ogromne wrażenie wywarły na mnie Nenufary – kilkumetrowe płótna autorstwa Claude Moneta. Format prac również jest większy niż zazwyczaj. Obrazy mają ponad metr szerokości”– Dominika Kędzierska.

Wernisaż: 10 marca 2023 o godz. 18:00
Wystawa: od 11 marca do 28 kwietnia w godz. otwarcia galerii

Szczegóły

Początek:
10 marca
Koniec:
28 kwietnia
Kategorie wydarzeń:

Miejsce wydarzenia

Galeria Wieża Sztuki
plac Niepodległości 1A
Kielce, świętokrzyskie 25-014
+ Google Map
Telefon:
601 794 233
Strona internetowa:
https://wiezasztuki.pl/

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.