szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Baner Magazyn RiSZ no4
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„Duet” – wystawa fotografii Jacquesa Schumachera i malarstwa Andrzeja Fogtta

Kategorie wydarzeń:

07.06.2018 - 12:00
30.06.2018 - 17:00

Materiały prasowe Fundacji A. M. Fogtt

Istnieje poznanie pozazmysłowe, dotyczy ono szeroko rozumianego bytu. A sztuka jest jego manifestacją. Na diametralnie przeciwstawnych biegunach tożsamości spotykają się w Hamburgu dwaj artyści. Niemiec – fotograf i Polak – malarz. Rozumieją się bez słów, bo dialog jest zbędny. Ich językiem jest symbol – cel sztuki. Obydwaj wiedzą, kim jest siedzący obok. Nie kokietują. Są autentyczni i otwarci na dalszy rozwój.

FOTOGRAF zabiera nas w świat surrealistyczny, z prostych przedmiotów tworzy nowy porządek. Puszcza do nas oko – odważnie gra elementami absurdu. Przenosi nas w świat wizualnej poezji. Zaskakuje fantazją, wyobraźnią i wolnością interpretacji. Ma ogromne poczucie humoru i dystans do siebie.

MALARZ pokazuje nam prawdę bytu. Jest uwięziony w potrzebie odniesienia się do wszystkiego, co widzi, a przede wszystkim tego, co przeżywa i czuje. Z refleksem pantery bezpardonowo uderza w sedno. Na dużych formatach wykrzykuje swoją prawdę i zmusza odbiorcę do szacunku, jaki się jego prawdzie należy. Ten sam rodzaj wibracji kolorów widzi w naturze i ludzkim ciele. Jest malarzem totalnym. Bezkompromisowym w kwestiach sztuki. Nie ma dystansu do siebie ani poczucia humoru.

DWAJ SOLIŚCI na moment scaleni w świadomie wykreowanym porządku. Bezbłędnie odnajdują się w nowej rzeczywistości. Fotografia i olej. Hybryda, rozprysk, nielinearna koncepcja. Absurd. A my? Pełni zachwytu i wdzięczności z zapartym tchem czekamy na więcej. Czujemy, że jesteśmy świadkami nowego porządku.

Ewa von Gottberg

fot. (góra) Materiały prasowe Fundacji A. M. Fogtt

Rynekisztuka.pl,

Szczegóły

Początek:
07.06.2018 - 12:00
Koniec:
30.06.2018 - 17:00
Kategorie wydarzeń:

Miejsce

Fundacjia A. M. Fogtt
ul. Inżynierska 6
Warszawa, mazowieckie Polska
+ Google Map

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.