szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Dzień otwarty wokół wystawy „Arcydzieła sztuki japońskiej w kolekcjach polskich” w Muzeum Narodowym we Wrocławiu

Kategorie wydarzeń:
,

24.10.2015 - 10:00
14:30

24 października w Muzeum Narodowym we Wrocławiu odbędzie się dzień otwarty towarzyszący wystawie „Arcydzieła sztuki japońskiej w kolekcjach polskich”. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Start o godzinie 10:00. 

patronat_medialny_rynekisztukaPokaz ubierania strojów kimono i yukata, prezentacja łucznictwa japońskiego oraz turniej shogi dobutsu – to niektóre z atrakcji dnia otwartego towarzyszącego wystawie „Arcydzieła sztuki japońskiej w kolekcjach polskich”.

Poniżej prezentujemy szczegółowy program:

Godz. 10.00
„Kwiaty wiśni, chryzantemy i „Wielmożny Pan Żuraw”, czyli o symbolice natury w sztuce japońskiej” – zabawa plastyczna

Iwona Gołaj poprowadzi dzieci przez niezwykły świat przyrody występującej w sztuce japońskiej. Uczestnicy będą mieli szansę podziwiać japońskie skarby, które będą stanowić inspirację do późniejszych działań plastycznych w sali 116. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-12 lat. Obowiązują zapisy w Dziale Oświatowym, tel. 71 372 51 48 w godz. 9.00-15.00.

Godz. 11.00
Pokaz ubierania strojów kimono i yukata

Fundacja Przyjaźni Polsko-Japońskiej NAMI zaprezentuje skomplikowany proces zakładania damskiego kimona, następnie każdy chętny będzie mógł przymierzyć yukatę – lekki strój japoński dawniej używany jako strój domowy lub kąpielowy.

Godz. 12.00
Pokaz kyudo – łucznictwa japońskiego

Japońskie łucznictwo różni się znacznie od łucznictwa, jakie znamy w kulturze europejskiej. Łucznicy opowiedzą o dziejach tej dyscypliny, wytłumaczą złożony ceremoniał i zaprezentują swoje umiejętności. Pokaz, który odbędzie się na w patio Muzeum Narodowego we Wrocławiu, przygotowuje Wrocławskie Stowarzyszenie Kyudo.

Godz. 13.00
Oprowadzanie kuratorskie po wystawie

Po wystawie czasowej „Arcydzieła sztuki japońskiej w kolekcjach polskich” oprowadzi jej kuratorka Dorota Róż-Mielecka.

Godz. 14.30
Nauka gry i miniturniej shogi dobutsu

Shogi to japońska gra strategiczna, nazywana często „japońskimi szachami”. Uczestnicy będą mieli okazję nauczyć się zasad shogi dobutsu – uproszczonej wersji shogi – i spróbować swoich sił w rywalizacji z innymi. Warsztaty i turniej odbędą się na parterze w patio. Nie obowiązują zapisy, zajęcia dla osób w każdym wieku. Warsztaty i miniturniej przygotowuje Fundacja Przyjaźni Polsko-Japońskiej NAMI.

Szczegóły

Data:
24.10.2015
Godzina:
10:00 - 14:30
Kategorie wydarzeń:
,

Miejsce wydarzenia

Muzeum Narodowe we Wrocławiu
Pl. Powstańców Warszawy 5
Wrocław, 50-153 Polska
+ Google Map

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.