szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

ECHO, najnowszy projekt Ignacego Nowodworskiego w Galerii M

Kategorie wydarzeń:

25 września - 19:00
9 października - 21:00

ECHO, najnowszy projekt Ignacego Nowodworskiego, eksploruje wspomnienia artysty oraz okruchy przeszłości – przegapione i odnalezione, takie, które chciałoby się zachować i te, które chciałoby się od siebie oddalić. ECHO powraca do relacji nawiązanych i doświadczanych na drodze życia, tych, które nas kształtują, które powodują niespodziewane zwroty czy zmiany. Dotyka momentów i miejsc, do których powracamy, i które czasami wracają do nas. Artysta przywołuje ECHO swoich fascynacji fakturą, pęknięciami i rysunkiem drewna, powierzchniami zmienionymi przez czas, z okresu swojego dzieciństwa w Borach Tucholskich.

Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek 25 września 2020 w godzinach 19:00 – 21:00, w Galerii M (Świdnicka 38a, Wrocław). Wystawa będzie otwarta dla zwiedzających: od 25 września do 9 października 2020.

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/355032812346003

Ignacy Nowodworski

Rzeźbiarz. Absolwent Instytutu Sztuki Uniwersytetu Opolskiego, gdzie zdobył dyplom z wyróżnieniem w 2005 roku. Obecnie pracuje jako adiunkt w Pracowni Rzeźby Wydziału Sztuki UO. Stopień doktora uzyskał na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu w 2018 roku.
W swoich pracach wykorzystuje marmur, granit, drewno, metal oraz przedmioty znalezione. Wzajemne kontrasty materiałów i ich struktur są charakterystyczne w jego rzeźbach.

Prace artysty znajdują się w kolekcji „Zachęty” oraz prywatnych kolekcjach w Polsce, Niemczech, Holandii i USA. Jest autorem statuetki MECENAS Galerii Sztuki Współczesnej, statuetki OPOLSKIE LAMY Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Niezależnych i statuetki MOSTY DIALOGU plebiscytu promującego wielokulturowość Województwa Opolskiego.

Zdjęcie (góra): Struktura myśli, 2020, Ignacy Nowodworski, żeliwo, dąb, h-69cm, fot. Patrycja Kucik

Szczegóły

Początek:
25 września - 19:00
Koniec:
9 października - 21:00
Kategorie wydarzeń:

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.