szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
KURSY ONLINE DUŻY
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Festiwal Tkaniny

Kategorie wydarzeń:
,

28.09.2019 - 18:00
30.10.2019 - 22:00

Prawdziwe szczecińskie święto tkaniny! Tym razem tematem przewodnim będzie wielowymiarowość. Festiwalowi potowarzyszą wernisaże, multimedialny pokaz mody, liczne warsztaty. Według organizatorów tkanina to odrębna, lecz często zapomniana dziedzina sztuki. Wydarzenie zachęci do dyskusji nad kondycją i miejscem tkaniny we współczesnym designie i sztuce.

„Zakres kreacji artystycznej jest bardzo szeroki, co czyni to medium niezwykle różnorodnym. Z jednej strony wpisują się w nią wszystkie zjawiska związane z utrzymaniem tradycji rękodzieła tekstylnego, a z drugiej mamy pionierskie działania eksperymentatorskie, które łamią wszelkie schematy postrzegania tej dziedziny sztuki i otwierają pole do korzystania z nowych technologii.” – pisze kuratorka, Aleksandra Gisges Dalecka.

Festiwal Tkaniny to też spotkanie z niezwykłymi ludźmi, takimi jak Magdalena Soboń, łódzka artystka i wykładowczyni na ASP w Łodzi. W swojej sztuce łączy ona malarstwo, instalacje i tkaniny, inspiruje się przyrodą i kosmosem.

„Widzowie szczecińscy będą mieli okazję po raz pierwszy zapoznać się z szerokim dorobkiem prac wrocławskiej Grupy Tkackiej Wątek. Artyści związani z grupą kultywują tradycyjne techniki tkackie, wyczarowując dzięki nim wielkoformatowe i miniaturowe dzieła inspirowane naturą, własną wyobraźnią i przemianami w otaczającym nas świecie.”

Spotkamy się również z pracami Anny Domaradzkiej, która martwe natury maluje wełną oraz Nadią Klueter, która osiągnęła mistrzostwo w jedwabiu.

Szczegóły

Początek:
28.09.2019 - 18:00
Koniec:
30.10.2019 - 22:00
Kategorie wydarzeń:
,
Strona www:
https://www.facebook.com/festiwaltkaniny

Miejsce

INKU Szczeciński Inkubator Kultury
al. Wojska Polskiego 90
Szczecin, 70-482 Polska
+ Google Map
Telefon:
91 424 04 64
Strona internetowa:
http://inkubatorkultury.szczecin.pl/

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.