szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

FotoArtFestival im. Andrzeja Baturo

Kategorie wydarzeń:

08.10.2021 - 10:00
24.10.2021 - 18:00

rynekisztuka.pl

Już po raz dziewiąty Fundacja Centrum Fotografii i Gmina Bielsko-Biała, organizatorzy międzynarodowego biennale: FotoArtFestival im. Andrzeja Baturo, zapraszają na spotkanie z wielką fotografią. Zobaczymy kilka tysięcy wyjątkowych, oryginalnych prac, autorstwa wybitnych artystów z Europy, Ameryki i Azji (z Austrii, Belgii, Czech, Danii, Hiszpanii, Indii, Niemiec, Polski, Rosji, Słowacji, Szwajcarii, Szwecji, USA, Turcji, Ukrainy, Węgier, Wietnamu i Włoch). 

FotoArtFestivalowi nie przyświeca żaden temat wiodący – ukazuje różnorodność tematyczną i estetyczną fotografii: dokument, pejzaż, portret, reportaż i eksperyment. Zobaczymy zarówno fotografię tradycyjną, jak i nowoczesne media cyfrowe. 

Wszystkie wystawy pokazywane są w Polsce po raz pierwszy! Tradycyjnie już autorzy wystaw i kuratorzy, spotkają się z publicznością w dniach 9-10 X, podczas Maratonu  Autorskiego.

20 indywidualnych wystaw głównych artystów fotografików z 20 krajów świata, a także wiele wystaw towarzyszących zajmie największe sale wystawowe w miejskich galeriach sztuki i sale ekspozycyjne w instytucjach i placówkach kultury. w centrum miasta.

Wszystkie można obejrzeć spacerując nieśpiesznie urokliwymi uliczkami Bielska-Białej.

Wystawy prezentowane będą m.in. w Muzeum Historycznym – Starej Fabryce, Galerii Bielskiej BWA, Galerii Fotografii B&B, Galerii Sfera, Książnicy Beskidzkiej, Regionalnym Ośrodku Kultury.

Podczas ceremonii otwarcia festiwalu w Teatrze Polskim (8 października, godz. 19.00) zaprezentowane będą prace i osoby wszystkich artystów przez prowadząca ceremonię Inez Baturo, dyrektor FotoArtFestivalu.

Najważniejsze wydarzenia skoncentrują się podczas pierwszego festiwalowego weekendu (9–10 października), czyli podczas słynnego już Maratonu Autorskiego. To wtedy będziemy mieli możliwość osobistego spotkania z gwiazdami światowej fotografii, a towarzyszyć im będą pokazy filmowe, wykłady, ciekawe prezentacje, warsztaty, książki, stoiska branżowe.

rynekisztuka.plWiększość artystów przyjeżdża do Polski po raz pierwszy, a każdy z nich to ciekawa, wyjątkowa osobowość. Artyści opowiedzą nam wiele o swojej twórczości i o fotografii w ogóle. Rozmawiamy nie tylko o sztuce, ale też o świecie i naszym w nim miejscu. Spotykamy wspaniałych ludzi z różnych kultur, a łączy nas fotografia.

Widzowie oczekujący na ten niezwykle popularny i ceniony festiwal mają nadzieję, że święto fotografii, które co dwa lata przyciąga do Bielska-Białej wiele tysięcy miłośników i znawców fotografii z Polski i zagranicy, odbędzie się jak zwykle w realnej rzeczywistości, jako że najbardziej cenimy sobie osobiste spotkania na międzynarodowej arenie sztuki.

FotoArtFestival widoczny jest także w przestrzeni miejskiej, w postaci licznych wystaw i prezentacji multimedialnych. Bardzo ciekawie zapowiada się również bogaty blok filmowy.

Pierwsza edycja FotoArtFestivalu odbyła się w 2005 roku. Indywidualny charakter nadali temu wydarzeniu cenieni w środowisku artyści fotograficy i kuratorzy – Inez i Andrzej Baturowie – prowadzący w Bielsku-Białej Galerię Fotografii B&B i założyciele Fundacji Centrum Fotografii. Od 7. edycji w 2017 roku, FotoArtFestival nosi imię Andrzeja Baturo.

Nasze hasło: Slow Life. Festiwal o ludziach i dla ludzi. 

Łączy nas fotografia oraz życzliwość do świata i ludzi.

Organizatorami FotoArtFestivalu jest Fundacja Centrum Fotografii oraz Gmina Bielsko-Biała. Patronat artystyczny nad festiwalem sprawuje Związek Polskich Artystów Fotografików oraz Stowarzyszenie Autorów ZAiKS. Patronat honorowy objął Prezydent Miasta Bielska-Białej – Jarosław Klimaszewski.

 

Szczegóły

Początek:
08.10.2021 - 10:00
Koniec:
24.10.2021 - 18:00
Kategorie wydarzeń:
Strona www:
http://fotoartfestival.com/pl

Organizator

Fundacja Centrum Fotografii
Telefon:
+48 508 21 31 01
Adres e-mail:
info@fundacja-centrum-fotografii.org
Strona internetowa:
https://fundacja-centrum-fotografii.org

Miejsce wydarzenia

Galeria Bielska BWA
ul. 3 Maja 11
Bielsko-Biała, śląskie 43-300 Polska
+ Google Map
Telefon:
+48 508 21 31
Strona internetowa:
https://fotoartfestival.com/pl/kontakt/

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.