Piękno rzeczy śmiertelnych mija, lecz nie piękno sztuki Słowa Leonarda da Vinci zostały mottem przewodnim 2. edycji Targów Sztuki w Krakowie. 5 i 6 października 2013 r. to dwa dni, w trakcie których uczestnicy tego wyjątkowego wydarzenia przeniosą się do świata prawdziwej sztuki. Świata dzieł, które inspirują, zachwycają i przenoszą w zupełnie inny wymiar.
– Kraków to tradycja – miasto zobowiązane do tego, by żyć sztuką, a organizowane tam Targi Sztuki to doskonała okazja by przyjechać na weekend do Krakowa i obejrzeć więcej niż jest to możliwe w galerii. Widz nie zawsze ma czas, by szukać interesujących dzieł w wielu galeriach. Obcowanie ze sztuką w postaci plakatu, czy zdjęcia w internecie nie zastąpi prawdziwego kontaktu z dziełami. Natomiast osobiste spotkania autorów z odbiorcami obrazów mają ogromną wartość dla obu stron – mówił podczas I edycji Targów Wacław Jagielski, malarz.
Targi Sztuki w Krakowie, mat. pasowe
Niezwykła forma kontaktu ze sztuką i twórcami
Główną ideą zorganizowanych po raz pierwszy w 2012 roku Targów było stworzenie platformy spotkań artystów z odbiorcami sztuki: marszandami, kolekcjonerami, właścicielami domów aukcyjnych, galerii i antykwariatów oraz – przede wszystkim – miłośnikami sztuki. Targi Sztuki w Krakowie dają możliwość osobistych rozmów z twórcami i zakupu dzieł w okazyjnych cenach.
– Targi Sztuki były dla mnie przyjemnym sposobem na spędzenie weekendu w Krakowie oraz dobrą okazją by poobcować ze sztuką na najwyższym poziomie, w różnych wydaniach. Miło jest spotkać twórców reprezentujących wiele gatunków sztuki w jednym miejscu. Poznać tych, których dzieła podziwiamy i porozmawiać o ich inspiracjach – mówiła Justyna Ziębińska, uczestniczka Targów.
Udana premiera
Pierwsza edycja Targów, która odbyła się pod koniec września 2012 r. zakończyła się pełnym sukcesem. Zgromadziła ponad tysiąc koneserów sztuki, oraz kilkudziesięciu artystów: malarzy, grafików, rzeźbiarzy, fotografików. Pozytywne opinie uczestników utwierdziły organizatorów przedsięwzięcia – Targi w Krakowie i Grupę PRC, że Targi Sztuki w Krakowie mogą w szybkim tempie stać się istotnym wydarzeniem na mapie imprez kulturalnych nie tylko Małopolski, ale także Polski.
Targi Sztuki w Krakowie, mat. prasowe
Salon Młodych
Oprócz prezentowania dorobku uznanych twórców Targi Sztuki w Krakowie będą promowały także najbardziej obiecujących młodych artystów. Ich dzieła zostaną zebrane w jednym miejscu – w Salonie Młodych. To jedna z nowości 2. edycji Targów oraz doskonała okazja do inwestycji.
Więcej informacji na www.targisztuki.krakow.pl