szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
SKLEP BANER DUŻY
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Imponderabilia | Ala Majewska

Kategorie wydarzeń:

17.09.2019 - 11:00
31.10.2019 - 19:00

Wystawa toruńskiej rzeźbiarki prowokuje do pytań o współczesne rozumienie pojęcia „wartości” doświadczanego w obszarze osobistym, jak i w relacjach międzyludzkich opartych na zasadach uniwersalnych. Artystka przedstawi trzy zestawy prac: Artefakty, Tablice i Betony.

Jak mówi sama artystka: „Swoje historie zawieszam w tym, co znamy, w kodach naszej kultury i historii, tej indywidualnej i grupowej, gdzie rozpoznawalne znaki, pojęcia, obrazy powodują, że czujemy się bezpieczni.”

Ala Majewska

Studia i kariera zawodowa związana z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu, dyplom artystyczny z rzeźby w pracowni prof. Adolfa Ryszki uzyskała w 1986 roku. Obecnie jest profesorem na Wydziale Sztuk Pięknych macierzystej uczelni. Zainteresowania twórcze artystki to głównie medal oraz obiekt rzeźbiarski.
Autorka jedenastu wystaw indywidualnych i około stu wystaw zbiorowych w kraju i za granicą. Dwukrotna stypendystka w kategorii sztuka województwa kujawsko-pomorskiego (2004 i 2015). Członkini Międzynarodowej Organizacji Medalierstwa FIDEM, Polskiego Stowarzyszenia Sztuki Medalierskiej oraz Stowarzyszenia Artystycznego „Otwarte”. Projektantka prestiżowych wyróżnień dla instytucji państwowych i uczelni, między innymi medali Thorunium, Hereditas Saeculorum, statuetki Convallaria Copernicana.

Ala Majewska, Kodeks – wobec wartości. Wspólnota

Jej prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i muzealnych w kraju i za granicą (Muzeum Okręgowe w Toruniu, Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy, Muzeum Wrocławia, Medialia Gallery w Nowym Jorku).
Mieszka i pracuje w Toruniu.

Wernisaż 17 września (wtorek), godz. 18:30
Wstęp wolny na wernisaż

Szczegóły

Początek:
17.09.2019 - 11:00
Koniec:
31.10.2019 - 19:00
Kategorie wydarzeń:

Miejsce wydarzenia

Bydgoskie Centrum Sztuki
Jagiellońska 47
Bydgoszcz, 85-097 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
https://bcs.bydgoszcz.pl/

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.