szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Cracow Art Week Krakers
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Koncert muzyki klasycznej ,,Impresje. Willa Francja” w Willi Lentza w Szczecinie

Kategorie wydarzeń:

07.10.2023 - 19:00
20:30

zł45 – zł65
Willa Francja

Już w sobotę 7 października o godz. 19:00 zabytkowe wnętrza szczecińskiej Willi Lentza wypełnią utwory francuskich poetów w akompaniamencie klasycznych kompozycji na fortepian. Koncert pod tytułem ,,Impresje. Willa Francja” ukaże publiczności bogactwo i magię kultury francuskiej. Na scenie wystąpią znane i doceniane na całym świecie artystki – Adele’a Lorenzi (sopran) i Justine’a Eckhaut (fortepian).

Willa Lentza

Willa Lentza, fot. M. Szałkiewicz

Nadchodzące wydarzenie stanowi prawdziwą ucztę dla zmysłów. Dzięki inicjatywie Willi Lentza widzowie będą mieli okazję do kontaktu z pięknem kultury francuskiej zarówno poprzez wysłuchanie najznakomitszych kompozycji muzyki klasycznej, jak i interpretacji wokalnych klasyków poezji francuskiej.

W zniewalających wnętrzach szczecińskiej instytucji zagoszczą dwie wybitne artystki. Adele’a Lorenzi – sopranistka, absolwentka Konserwatorium Muzycznego w Lyonie oraz berlińskiego Universität der Künste w Berlinie. Brała udział w programie Génération France Musique, a na scenie występowała m.in. z Orkiestrą Opery w Liège, Appassionato, Le Concert de l’Hostel Dieu oraz Cristofori Ensemble. Artystka w Operze w Liège grała rolę Mimi, na deskach Opery w Kilonii wystąpiła jako Jolanta, w Opactwie Fontevraud była kapłanką Dianą, a w Théâtre National Populaire de Lyon – Flaminią. Lorenzi umiejętności wokalne prezentowała m.in. na Festiwalu Muzyki Dawnej w szwajcarskim Sankt Gallen, francuskich Les étoiles de Fontevraud oraz Un temps pour Elles, podczas recitali w Sali Moliera (Opera Montpellier, a także w paryskim Petit Palais.)

Natomiast przy fortepianie zasiądzie dyrektor artystyczna festiwalu Berlied w Berlinie – Justine’a Eckhaut. Artystka występowała m.in. w Operze w Lyonie, Staatsoper Unter den Linden oraz Konzerthaus w Berlinie, na festiwalu Bregenzer Festspielen, w berneńskim Konzert Theater, na festiwalu Wiosenna Akademia Pieśni w Heidelbergu i Tygodniu Schubertowskim w berlińskiej Sali im. Pierre’a Bouleza. Eckhaut regularnie pojawia się na scenie w towarzystwie m.in. z Erica Schneidera, Hartmuta Hölle, Helmuta Deutscha, Philippa Mayera, Vizmy Zvaigzne czy Amandy Becker.

Duet zaprezentuje klasyczne kompozycje Ravela, Debussy’ego, Berlioza, Faure’a, Duparca, Hahna czy Boulanger wraz z poezją śpiewaną Gauthiera, Verlaine’a, Marota, Baudelaire’a, Gauthier’a, Louÿs’a, Jammesa czy Leconte de Lisle’a.

Koncert poprowadzi prof. Katarzyna Dondalska. Wydarzenie odbędzie się w Willi Lentza, która jest najmłodszą, samorządową instytucją kultury w Szczecinie. Wyjątkowe miejsce na mapie miasta, od 2021 roku aktywnie promuje najwybitniejsze przejawy kultury i sztuki, prezentując dorobek wybitnych twórców, zarówno z Polski, jak i całego świata.

,,Impresje. Willa Francja”
Sobota 7 października o godz. 19:00
Willa Lentza,
al. Wojska Polskiego 84, Szczecin

Bilety dostępne:
bilety.willa-lentza.pl

Szczegóły

Data:
07.10.2023
Godzina:
19:00 - 20:30
Koszt:
zł45 – zł65
Kategorie wydarzeń:
Strona www:
https://bilety.willa-lentza.pl/

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.