szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Cracow Art Week Krakers
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

PROJEKT ARTYSTYCZNY „Inspired by Szukalski”

Kategorie wydarzeń:

30.07.2022
07.08.2022

Stanisław Szukalski

Fundacja HELISA zaprasza na pierwszą odsłonę projektu „Zainspirowani Szukalskim”,którego efekty zostaną zaprezentowane podczas 16. edycji Festiwalu Filmu i Sztuki BNP Paribas Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym.

„Zainspirowani Szukalskim” obejmuje zarówno wystawy prac plastycznych zainspirowanych twórczością artysty jak i szereg działań multimedialnych m.in. mapping 3D, performance, koncerty muzyki autorskiej. W trakcie festiwalu odbędzie się również projekcja oryginalnego dokumentu Netflixa „Walka: Życie i zaginiona twórczość Stanisława Szukalskiego”. Pokaz filmu poprzedzi wywiad Dyrektor Artystycznej Festiwalu – Grażyny Torbickiej ze współproducentką Anną Dobrowolską i reżyserem Irkiem Dobrowolskim.

Wśród wydarzeń towarzyszących znajdą się materiały dokumentujące wypowiedzi Szukalskiego, prelekcje oraz prezentacja działań artystów zainspirowanych jego twórczością (rzeźba, malarstwo, grafika, rysunek, batik, moda, tatuaż, taniec współczesny, instalacje artystyczne).

Wydarzenia, rozłożone w czasie odbywają się w wielu lokalizacjach Kazimierza Dolnego, takich jak Albrechtówka, Baszta, Zamek, Muzeum Nadwiślańskie z oddziałami (Kamienica Celejowska, Oddział Historii i Kultury Regionu, Oddział Muzeum Sztuki Złotniczej) Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki, Hotel Spichlerz czy Winnica Kazimierskie Wzgórza.

Szczegóły

Początek:
30.07.2022
Koniec:
07.08.2022
Kategorie wydarzeń:

Miejsce wydarzenia

Kazimierz Dolny
Kazimierz Dolny, Polska + Google Map

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.