szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Interdyscyplinarna wystawa „PŁEĆ czysto prywatna” w warszawskiej Galerii LUFCIK

Kategorie wydarzeń:

14.07.2015 - 19:00
28.07.2015 - 19:00

OD 14 do 28 lipca w Galerii LUFCIK w Warszawie odbędzie się wystawa prac artystów z inicjatywy STAN RZECZYWISTY* nocne spotkania z artystami. Swoje prace nawiązujące do tematyki płci zaprezentuje 13. artystów, których pracownie mieszczą się na warszawskiej Pradze. patronat_medialny_rynekisztuka

Płeć to sprawa jednocześnie najbardziej osobista i intymna a zarazem najbardziej powszechna, bo dotyczy właściwie wszystkich żyjących stworzeń…
Świadomość kim jesteśmy określa nasze życie.
Nasze życie określa naszą twórczość.

Płeć ma swoją formę typową dla każdej postaci: męskiej żeńskiej i mieszanej. Ma też znane wszystkim dojrzałym osobom funkcje. Przejawia się ponadto płeć jako meta-forma w przestrzeni publicznej kultury i sztuki, w mechanizmach społecznych i prywatnych jakie porusza, powtarzających się we właściwej sobie strukturze.

„Płeć ma swoją formę typową dla każdej postaci: męskiej żeńskiej i mieszanej.
Ma też znane wszystkim dojrzałym osobom funkcje. Przejawia się ponadto płeć
jako meta-forma w przestrzeni publicznej kultury i sztuki, w mechanizmach społecznych
i prywatnych jakie porusza, powtarzających się we właściwej sobie strukturze (…)”  [Janusz Cegieła]

To właśnie do tematyki płci nawiązywać będą prace 13. artystów, których twórczość zaprezentowana zostanie w czasie wystawy. Swoje dzieła pokażą: Julita Delbar, Edyta Dzierż, Leszek Gęsiorski, Dorota Gęsiorska, Magdalena Hajnosz, Zofia Kubicka, Jan Kubicki, Geno Małkowski, Jacek Mirczak, Joanna Mrozowska, Miłosz Płonka, Joanna Świerczyńska, Elżbieta Zawadzka.

Artyści należący do inicjatywy STAN RZECZYWISTY* nocne spotkania z artystami, którzy swoje pracowni prowadzą na warszawskiej Pradze, już od roku spotykają się i podejmują wspólnie wiele inicjatyw, mających na celu przybliżenie sztuki mieszkańcom Warszawy. Organizują wystawy, akcje artystyczne, pokazy. Ich obecność jest widoczna podczas takich wydarzeń jak Święto Pragi, Święto ulicy Ząbkowskiej, Konesera czy Noc Muzeów. Przez cały rok w każdy piątek, można odwiedzi artystów ich w ich pracowniach. Jest to okazja aby zobaczy warunki w jakich tworzą (czyli stan rzeczywisty), porozmawiać o sztuce, zobaczyć tzw. kuchnię twórczości. Teraz zaprezentują swoją twórczość podczas wspólnej wystawy.

Wernisaż wystawy: 14 lipca o godzinie 19.00 w Galerii LUFCIK, ul. Mazowiecka 11a | Warszawa

Ilustracja (góra): Plakat wystawy, źródło: materiały organizatora.

Szczegóły

Początek:
14.07.2015 - 19:00
Koniec:
28.07.2015 - 19:00
Kategorie wydarzeń:

Miejsce wydarzenia

Galeria Lufcik
Mazowiecka 11 a
Warszawa, 00-052 Polska
+ Google Map

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.