szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
SKLEP BANER DUŻY
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

INTERNETOWA AUKCJA BIAŁORUSKIEJ SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ

Kategorie wydarzeń:

01.06.2021 - 19:00
20.06.2021 - 19:00

INTERNETOWA AUKCJA BIAŁORUSKIEJ SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ

Od wieków Polskę i Białoruś łączą silne związki kulturowe, zauważalne szczególnie na Podlasiu, gdzie wydobywa się ślady białoruskiego folkloru. W ostatnim roku wzrosło także zainteresowanie sztuką współczesną Białorusi, zwłaszcza tą zaangażowaną społecznie, odnoszącą się do aktualnej zatrważającej rzeczywistości.  

W Gabinecie Sztuki prezentowane są prace pochodzące z lat 90. XX wieku. Wśród nich znajdują się magiczne prace Sergiusza Maliszewskiego, poetyckie Valerego Pesina oraz abstrakcje absolutne Aliaksandra Zabavchika. Wszyscy troje artyści pochodzą z Mińska, a ich sztuka obecna jest na europejskim rynku dzieł sztuki. Ich prace były wystawiane w Europie, Chinach oraz USA, w swojej karierze prezentowali także swoje dzieła na wystawach indywidualnych.

W dniach 1-20 czerwca 2021 r. będzie miała miejsce aukcja online podczas której pod młotek pójdą dzieła wyżej wspomnianych artystów. Licytacja odbędzie się na platformie Onebid: Katalog Onebid. Dzieła można zobaczyć na żywo w siedzibie Gabinetu Sztuki przy ul. Gen. Klemensa Rudnickiego 3A lok. 18H w Warszawie. Galeria prosi o wcześniejsze umówienie swojej wizyty ze względu na sytuację epidemiologiczną.

 

Wyjątkowym atutem aukcji zorganizowanej przez Gabinet Sztuki jest zgromadzenie pokaźnej kolekcji sztuki białoruskiej. W planach galerii jest kontynuowanie zapoczątkowanej tradycji i organizacja kolejnych tematycznych wystaw i aukcji internetowych. Celem Gabinetu Sztuki jest zapoznanie polskiego widza oraz uczestnika rynku sztuki z obrazami artystów zagranicznych – wyjście poza hermetyczne ramy tego środowiska. Dlatego galeria prezentuje również obszerną ofertę malarstwa niemieckiego i białoruskiego, którą wkrótce uzupełnią kolejne kolekcje pochodzące z innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

Zdjęcie góra: Valery Pesin, Myśliwy, 1994 

Szczegóły

Początek:
01.06.2021 - 19:00
Koniec:
20.06.2021 - 19:00
Kategorie wydarzeń:
Strona www:
https://gabinetsztuki.pl/aukcja-bialoruskiej-sztuki-wspolczesnej-01-06-2021-20-06-2021/

Miejsce wydarzenia

Gabinet Sztuki
ul. Gen. Klemensa Rudnickiego 3A lok. 18H
Warszawa, mazowieckie 01-858 Polska
+ Google Map
Telefon:
694 538 777
Strona internetowa:
https://gabinetsztuki.pl/

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.