szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
MIĘDZYNARODOWY RYNEK SZTUKI
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wernisaż Ivony Tau „Latent Gliteches” oraz przedpremierowa prezentacja galerii DiamondsCraft w metaversum

Kategorie wydarzeń:
,

02.06.2022 - 17:00
22:00

DiamondsCraft NFT Art wraz z HT NFT Gallery zaprasza na spotkanie z Ivoną Tau – wybitną artystką tworzącą przy użyciu sztucznej inteligencji, której prace pojawiły się m.in na aukcjach Sotheby’s. Oprócz spotkania z artystką, odbędzie się także przedpremierowa prezentacja galerii DiamondsCraft w metaversum. Uczestnicy będą mieli okazję na wejście do wirtualnego świata i oglądnięcie tokentów NFT przy użyciu gogli Oculus. Galeria zaprezentuje sztukę NFT wybitą na podstawie prac takich artystów jak Jarosław Jaśnikowski, Andrzej Kielar, Leszek Sokół czy Ewa Pello. Wydarzenie umożliwi także rozmowy z ekspertami na temat sztuki generatywnej.

Ivona Tau w swojej twórczości porusza się po obszarach związanych ze sztuczną inteligencją, używaną jako medium w sztukach wizualnych. Artystka łączy takie dziedziny jak fotografia, sztuka, uczenie maszynowe i nowe technologie. Jednym z celów przyświecających Tau jest odnalezienie w maszynach emocji oraz zbliżeniem ich do człowieka. Twórczyni poruszająca się na pograniczu sztuki i technologii, eksploruje swoje stany emocjonalne, a jej prace gościły na wielu wystawach międzynarodowych, m.in. Ars Electronica Garden NYC, Stratosphere Beijing czy Crypto Art Week Asia. Artystka została także nagrodzona w konkursie dotyczącym tworzenia za pomocą sztucznej inteligencji – Digital Ars 2020. Tau należy do najwybitniejszych postaci na scenie NFT i aktualnie doktoryzuje się w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych na wydziale Multimedia.

Briefing prasowy – 2 czerwca 2022 godz. 17:00-19:00
Wernisaż – 2 czerwca 2022 godz. 19:00-22:00

Galeria HT NFT Gallery – Hotel Mercury.
ul. Złota 48/54, Warszawa.

Szczegóły

Data:
02.06.2022
Godzina:
17:00 - 22:00
Kategorie wydarzeń:
,
Strona www:
https://htnftgallery.io/

Miejsce wydarzenia

HT NFT Gallery
Złota 48/54
Warszawa, mazowieckie 00-120 Poland
+ Google Map
Strona internetowa:
https://htnftgallery.io/

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.