szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
AM warsztaty Baner Magazyn RiSZ no4
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„Jarosław Borek. Kody wewnętrzne” – wystawa rzeźby

Kategorie wydarzeń:

7 marca - 12:00
4 kwietnia - 18:00

Leonarda Art Gallery ma zaszczyt zaprosić na wystawę rzeźby „Jarosław Borek. Kody wewnętrzne”. Jest to znakomita okazja do obejrzenia niezwykle ciekawych rzeźb w specjalnie zaaranżowanej przestrzeni. Wernisaż odbył się w sobotę 7 marca w Centrum Praskim Koneser w Warszawie.

„Jarosław Borek. Kody wewnętrzne”

„Jarosław Borek. Kody wewnętrzne”

Jarosław Borek to absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Obecnie jako pracownik naukowo-dydaktyczny prowadzi zajęcia z rzeźby w Zakładzie Propedeutyki Rzeźby, Instytutu Rzeźby ASP w Łodzi oraz prowadzi działalność w zakresie specjalistycznego projektowania pod nazwą ID.FOR.FUN. Zajmuje się nie tylko rzeźbą, ale też biżuterią, fotografią, rysunkiem i grafiką. 

Na wystawie zaprezentowano m.in. rzeźby: 

„The Ring”. Mniejsza wersja słynnej, monumentalnej rzeźby, która od niedawna stoi w chińskim mieście Chengdu. Tam słynne połączone dwa pierścienie mają średnicę 8 metrów. 

Rzeźba „The Ring” uroczyście odsłonięta została w grudniu 2018 roku podczas międzynarodowego festiwalu miast siostrzanych: Łodzi i Chengdu – „2018 Chendgu Sister Cities Sculptures Creation And Exhibition”. Chengdu na świecie i świat w Chengdu – tak brzmiał motyw przewodni festiwalu, w którym udział wzięło ponad 40 artystów z całego świata. Do wystawy w miejskim ekoparku Tianfu Greenway mającym na celu rewitalizację środowiska Chengdu, zakwalifikowanych zostało ok 20 prac. „The Ring” został okrzyknięty flagowym projektem festiwalu i wykonany jako pierwszy. 

„Geometrony”. Amulety wnętrz. Geometryczne formy przyścienne tworzące dynamiczne kompozycje zamknięte. „Geometrony” mają skupiać energię otoczenia, w którym się znajdują. 

„Sploty”. Świeżo rozpoczęty cykl rzeźb. Składa się z form linearnych przeplatających się między sobą, swobodnie przemierzających przestrzenie wnętrz. Ich poszczególne tytuły to interpretacja subiektywnych skojarzeń artysty. 

Świat przestrzennej geometrii swoich rzeźb artysta przeniósł w postaci murali na ściany galerii.

Jarosław Borek

Jarosław Borek

Jarosław Borek tak zapowiada swoją wystawę: „Kody wewnętrzne” to dialog form prowadzony w języku abstrakcji – uniwersalnym języku zakodowanych emocji, uczuć i skojarzeń. Odkrywam rąbka tajemnicy samego siebie, choć tak naprawdę pole do interpretacji pragnę pozostawić Państwu. 

Wystawa jest otwarta dla zwiedzających od 7 marca do 4 kwietnia codziennie w godzinach od 12.00 do 18.00 (oprócz niedziel niehandlowych). Wstęp wolny. 

Wszystkie prezentowane na wystawie obiekty będą do kupienia.

Kontakt: 137lestr@gmail.com, tel. +48 888 363 404. 

Szczegóły

Początek:
7 marca - 12:00
Koniec:
4 kwietnia - 18:00
Kategorie wydarzeń:

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.