szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Baner Magazyn RiSZ no4
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Krakowskie Spotkania Artystyczne 2019 – DIALOGI. Malarstwo Rzeźba Rysunek

Kategorie wydarzeń:

28.06.2019 - 10:00
28.07.2019 - 18:00

Krakowskie Spotkania Artystyczne 2019

„Krakowskie Spotkania Artystyczne 2019 – DIALOGI. Malarstwo Rzeźba Rysunek” to druga odsłona ogólnokrakowskiego festiwalu sztuki organizowanego przez Związek Polskich Artystów Plastyków Okręgu Krakowskiego.

Projekt ma na celu pokazanie, w niespotykanym do tej pory wymiarze, potencjał środowiska artystycznego Krakowa poprzez zakrojoną na bardzo szeroką skalę prezentację wielopokoleniowego, współczesnego dorobku profesjonalnych artystów sztuk pięknych. Artyści zaprezentują swą twórczość w najważniejszych instytucjach kultury, muzeach, prywatnych galeriach sztuki i przestrzeni miejskiej. Projekt obejmować będzie działania i koncepcje artystyczne typowe dla szeroko pojętej sztuki współczesnej o charakterze klasycznym, interdyscyplinarnym i multimedialnym.

ZPAP Okręg Krakowski organizuje 10 wystaw głównych, które będą trwać od 28 czerwca do 31 lipca 2019 roku.
Jedna z wystaw głównych organizowanych przez ZPAP w górnej części GSW Bunkra Sztuki w Krakowie przy Placu Szczepańskmi 3 jest wystawa „ZPAP_ASP”. Ekspozycja posiada aspekt historyczny i przypomina sylwetki artystów związanych zawodowo z Akademią Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie lub będących jej absolwentami, którzy swą postawą społeczną, zaangażowaniem i działalnością artystyczną przyczynili się do rozwoju i budowania świetności Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Krakowskiego. Wystawa ma związek z ponad stuletnią działalnością ZPAP Okręgu Krakowskiego i obchodzonym w 2018 roku jubileuszem 200-lecia ASP w Krakowie. Jest formą dialogu pomiędzy dwoma instytucjami kultury, z których jedna kształci artystów, a druga dzięki tym artystom istnieje.

Wernisaż odbędzie się w piątek, 28.06 czerwca o godz. 17.00.
Kuratorkami wydarzenia są Joanna Warchoł (malarstwo), i Maria Moroz (rzeźba).

Szczegóły

Początek:
28.06.2019 - 10:00
Koniec:
28.07.2019 - 18:00
Kategorie wydarzeń:

Miejsce

Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki
pl. Szczepański 3a
Kraków, 31-011 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
http://bunkier.art.pl/

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.