szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„Krótki Sen” wystawa Jacube Rybińskiej

Kategorie wydarzeń:
,

03.06.2022
05.06.2022

Jacube Rybinska

Trzydniowe wydarzenie performatywne “Krótki Sen” Jacube Rybińskiej ma na celu wprowadzenie widzów do świata artystki i ukazania esencji jej pracy twórczej. Na wystawę składają się działania łączące rozmaite formy i media: ekspozycja obrazów, performance oraz muzyka na żywo.

„Najpotężniejszą sztuką życia jest uczynienie bólu talizmanem, który leczy motyla, który odradza się w barwnym świętowaniu.” – Frida Kahlo

3 czerwca Galeria Sztuki Współczesnej w Warszawie zaprasza na wernisaż wydarzenia, na którym zostanie zaprezentowany performance “Krótki Sen”. Za pomocą ruchu, muzyki i świateł odbiorcy będą mogli znaleźć się na granicy jawy i snu oraz współodczuwać wewnętrzny świat artystki. Sen staje się jednocześnie metaforą straty i odrodzenia, a sam performance opowieścią o powstawaniu obrazów oraz zamknięciem pierwszego etapu twórczości Rybińskiej.

“Performance ma na celu zaznaczenie sytuacji, która jest genezą powstania obrazów. To zdarzenie jest kluczowe w mojej historii. Jego traumatyczny charakter, ekstremalne emocje i rozpad jakiego doświadczyłam zmieniły mnie i mój sposób postrzegania i bycia. Silne połączenie z obiektem straty, niewytłumaczalność zjawisk towarzyszących „zasypianiu” naznaczyły mnie i skłoniły do poszukiwania wskazówek i odpowiedzi. Poprzez chaos, profuzję elementów i przekraczanie granicy bólu następuje odrodzenie i zmiana.” – Jacube Rybińska o “Krótkim Śnie”.

4 czerwca odbędzie się “Trwanie Snu”, czyli ekspozycja obrazów w otoczeniu muzyki. Finisaż zatytułowany “Odrodzenie” zaplanowano na 5 czerwca. Odwiedzający będą mieli szansę posłuchać mini-koncertu. Wśród utworów wykonywanych przez Patrycję Zarychtę znajdzie się m.in „Krótki Sen” autorstwa Kacpra i Jacube Rybińskich.

Szczegóły

Początek:
03.06.2022
Koniec:
05.06.2022
Kategorie wydarzeń:
,
Strona www:
https://101projekt.pl/index.php?id_supplier=80&controller=supplier&id_lang=1

Miejsce wydarzenia

Galeria 101 Projekt
Piękna 62/64
Warszawa, mazowieckie 00-672 Poland
+ Google Map
Telefon:
+48 690 431 336
Strona internetowa:
http://101projekt.pl/index.php

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.