szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
SKLEP BANER DUŻY
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Kwadrat. Strefy obecności. Wystawa prac Andrzeja Nowackiego

Kategorie wydarzeń:

27.11.2021 - 12:00
15.01.2022 - 19:00

rynekisztuka.pl

Galeria sztuki Nanazenit zaprasza na wystawę prac Andrzeja Nowackiego “Kwadrat. Strefy obecności”, która potrwa do 15 stycznia 2022 roku. Wystawa została zainaugurowana wernisażem z udziałem artysty w minioną sobotę 27 listopada w przestrzeni galeryjnej Nanazenit na ul. Zwycięzców 15 na Saskiej Kępie w Warszawie. 

Andrzej Nowacki (ur. 1953) – malarz reprezentujący nurt abstrakcji geometrycznej i op-artu. Na wystawie Kwadrat. Strefy obecności zaprezentowano prace stanowiące centrum zainteresowań artystycznych Nowackiego, czyli drewniane, misterne reliefy oraz dopełniające je, pełne ekspresji rysunki. Wpływ na jego późniejsze prace miała twórczość poznanego w latach 80. ubiegłego wieku Henryka Stażewskiego, z którym Nowacki utrzymywał wieloletni kontakt.

Pierwsza wystawa indywidualna artysty miała miejsce w 1987 roku w Galerii Pommersfelde w Berlinie Zachodnim. W Polsce zadebiutował kilka lat później – w 1992 roku w Galerii Pryzmat w Krakowie. Dzieła Nowackiego były wystawiane w wielu krajach m.in. w USA, Japonii, Niemczech, Czechach, a efekty jego współpracy z Wojciechem Fangorem można było podziwiać w Sopocie.

Szczegóły

Początek:
27.11.2021 - 12:00
Koniec:
15 stycznia - 19:00
Kategorie wydarzeń:
Strona www:
http://nanazenit.pl/project/kwadrat-strefy-obecnosci/

Miejsce wydarzenia

Nanazenit
Zwycięzców 15
Warszawa, 05-077 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
http://nanazenit.pl/

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.