szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„Laboratorium Rzeźby” – wyjątkowa wystawa w przestrzeniach ToTuart

Kategorie wydarzeń:

11.07.2020 - 12:00
11.08.2020 - 20:00

„Laboratorium Rzeźby” - wyjątkowa wystawa w przestrzeniach ToTuart

W industrialnych wnętrzach sali Centrum Praskiego Koneser od 11 lipca zagości  wystawa organizowana przez Galerię Sztuki ToTuart. Podczas miesięcznej ekspozycji “Laboratorium Rzeźby” zaprezentuje widowni prace polskich artystów m.in. Anny Wysockiej, Oskara Zięty czy Adama Bakalarza. 

Bakalarz Adam, R1G, rzeźba w brązie 230 x 79 x 40cm

Wystawa Galerii To Tuart powstała w odpowiedzi na rosnącą rolę rzeźby w przestrzeni publicznej oraz popularyzację tej formy sztuki, która przeżywa w Polsce prawdziwy renesans. Podczas ekspozycji, entuzjaści rzeźby zyskają okazję do poznania nietuzinkowych dzieł, które sprawdzą się zarówno w roli instalacji i rzeźb zewnętrznych, jak i tych, eksponowanych we wnętrzach użytkowych oraz domowych przestrzeniach. Podczas wystawy zostanie zaprezentowanych ponad 150 prac polskich artystów takich jak:  Adam Bakalarz, Bartosz Banasik, Zbigniew Blajerski, Mikołaj Ciszewski, Mariusz Dydo, Dominika Donde, Marika Nowak, Kinga Nowak, MEDRALA, Martha Mulawa, Jan Musiałowski, Krzysztof Renes, Marek Sułek, Artur Szołdra, Anna Wysocka, VOZNY i Oskar Zięta. W ramach ekspozycji w Centrum Praskim Koneser pojawi się również seria rzeźb inspirowanych wizerunkiem znanych polskich piłkarzy, autorstwa Bartosza Banasika, z których część dochodu zostanie przeznaczona na cele charytatywne. Wystawa jest adresowana przede wszystkim do środowiska kolekcjonerów i koneserów sztuki. Może okazać się inspiracją również dla architektów, dekoratorów i architektów krajobrazu. „Laboratorium Rzeźby” z pewnością będzie jednym z najciekawszym wydarzeń kulturalnych tego lata, obfitym w różnorodne formy i techniki, które dostarczą zwiedzającym licznych inspiracji. W ramach uzupełnienia ekspozycji, wystawie będą towarzyszyły pokazy filmów i materiałów prezentujących artystów oraz ich prace, które z pewnością pozwolą na lepsze ich poznanie. Wydarzenie ma charakter otwarty, niebiletowany. 

Zięta tafla O

 

Kiedy? 

11 lipca – 11 sierpnia 2020r., 

wtorek – niedziela
godziny otwarcia: 12.00 – 20.00

Gdzie?

Centrum Koneser, sala Laboratorium, Plac Konesera 8,
03-736 Warszawa

 

Grafika: Zięta Gliederfusser, 90 cm x 200 cm x 90 cm

Szczegóły

Początek:
11.07.2020 - 12:00
Koniec:
11.08.2020 - 20:00
Kategorie wydarzeń:

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.