szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Baner Magazyn RiSZ no4
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Lacrima. Antoni Fałat – malarstwo

Kategorie wydarzeń:

26.10.2019 - 18:00
02.11.2019 - 18:00

W Leonarda Art Gallery odbędzie się wernisaż wystawy wyjątkowej: „Lacrima. Antoni Fałat – malarstwo”. To okazja, by zobaczyć około trzydzieści najnowszych dzieł jednego z najwybitniejszych współczesnych polskich artystów – Antoniego Fałata

W sztuce Antoniego Fałata nie ma kompromisów, jest ona czysta jak łza, odważna i z wizją. Najważniejsze, aby tworzyć w zgodzie z samym sobą, nie ulegać zmieniającym się trendom – mówi artysta. W jaki sposób powstają wartościowe dzieła? Jedynie za sprawą natchnienia i wolnej woli, nie pod wpływem przymusu, krytyki czy chęci, aby schlebiać gustom innych.

Żeby tworzyć, trzeba wejść w stan błogosławionej bezmyślności. To jest jak sen, stan narkotyczny lub alkoholowy. Obraz się rodzi! – uczył zawsze swoich studentów profesor Fałat podczas zajęć w Europejskiej Akademii Sztuk, której jest założycielem, wykładowcą i wieloletnim rektorem. Wykształcił świetnych artystów – zarówno tam, jak i na Europejskim Wydziale Sztuk AFiBV.

Antoni Fałat zasłynął też w latach 70-tych jako współzałożyciel grupy „Aut Pictura Aut Nihil – Albo malarstwo albo nic”. Był również współinicjatorem ruchu artystycznego „O poprawę”. Jego twórczość z jednej strony wpisuje się w nurt nowej figuracji w malarstwie polskim, z drugiej jest bliska założeniom fotorealizmu.

Jego obrazy nie przestają wzbudzać emocji. Niezwykle wysublimowane i oryginalne, znajdziemy je w zbiorach muzeów na całym świecie. Jego dzieło „Koniec wieku, koniec Europy” – zaprezentowano w Genewie, na międzynarodowej wystawie odbywającej się w ramach obchodów 60-lecia ONZ.
Wystawa „Lacrima. Antoni Fałat – malarstwo” organizowana jest Leonarda Art Gallery. Wernisaż odbędzie się w dniu 26.10.2019 r. o godz. 18.00 w Centrum Praskim Koneser w Warszawie (Pl. Konesera 10 A/Pasaż Konesera). Wystawa potrwa dwa tygodnie. Wstęp wolny.

Szczegóły

Początek:
26.10.2019 - 18:00
Koniec:
02.11.2019 - 18:00
Kategorie wydarzeń:

Miejsce

Centrum Praskie Koneser
Plac Konesera
Warszawa, 03-736 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
http://koneser.eu/

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.