szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
WILLA LENTZA
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

LIFE TAKES ON A DIFFERENT MEANING | Kowalewska | Lach-Lewandowska | Gotowała

Kategorie wydarzeń:

10 marca
23 kwietnia

Już 10 marca podsumowanie  trzeciej  edycji programu mentorskiego dla młodych artystów OP ENHEIM. Wystawa „Life Takes on a Different Meaning” zaprezentuje sztukę trzech utalentowanych i docenianych już artystek związanych z Wrocławiem – Darii Kowalewskiej, Ady Lach-Lewandowskiej oraz Agnieszki Gotowały. 

„Przygotowane na tę ekspozycję dzieła, odzwierciedlają konkretne i uformowane już postawy twórcze. Nie są to jednak postawy bezkompromisowe, ale mające wyraźne osadzenie problemowe, które cechuje wyostrzenie zmysłu obserwacji, otwartość patrzenia i chyba najbardziej – stabilna podstawa mająca solidne umocowanie w doświadczeniu. I mimo, że pod względem estetycznym, ale też w sposobie oddziaływania, tworzona przez nie sztuka, znacząco się różni, to sprawny widz, sięgając niejako do korzeni, z łatwością odnajdzie łączące je cechy wspólne, które nazwać możemy artystycznymi zapalnikami. A jest ich wiele…” – mówi kuratorka wystawy Kama Wróbel.

„Uważny widz odnajdzie tu również odrobinę metafizyki czy może lepiej – duchowości, która jest nieodłączną towarzyszką trudnego procesu poszukiwania siebie, w tym coraz bardziej złożonym i pędzącym świecie, w którym trudno już o równowagę” – kontynuuje Kama Wróbel .

Wystawa „Life Takes on a Different Meaning” jest podsumowaniem trzeciej edycji realizowanego od 2020 roku programu mentorskiego dla młodych artystów i artystek z Dolnego Śląska.

Szczegóły

Początek:
10 marca
Koniec:
23 kwietnia
Kategorie wydarzeń:

Miejsce wydarzenia

OP ENHEIM
Plac Solny 4
Wrocław, dolnośląskie 50-060 Polska
+ Google Map

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.